Idén sem volt kemény tél, a darázskirálynők is könnyen túlélték. A szakemberek szerint emiatt komoly darázsinvázió várható. Ha nem szeretnéd, hogy nálad alapítson kolóniát, kapd el a királynőt. Mutatjuk, hogyan és miből készítsd a csapdát. A darázs veszélyes, jobb, ha nem költözik hozzád!
Az utóbbi évek felkavaró poloskainváziója után örülhettünk a jó hírnek: a kellemetlen szagú rovarnak, kicsit késve ugyan, de megérkezett hozzánk a természetes ellensége is, a szamurájdarázs.
Fellélegezni úgy látszik, mégsem lehet.
Nélkülük nincs beporzás. És ha elmarad a tavaszi virágözön termőre segítése, lemondhatunk a gyümölcsökről is. Itt a dilemma, hogy mit tegyünk. A lakásunk, házunk környékén nem tűrhetjük meg a nagyobb darázsfészket, mert a darazsak nagy tömegben veszélyesek.
Míg a méh egyetlen egyszer szúr, és abba ő bele is pusztul, a darázs akár 4-5-ször is.
A darazsak többsége nem éli túl a telet. A királynő legfontosabb életfeladata megtartani a kolónia folyamatosságát. Ha sikerül ideális búvóhelyet találnia, ő a legkeményebb telet is átvészeli. Az idei tél, tapasztaltuk, még közepesnek se volt mondható. A szakemberek szerint komoly invázió várható.
A királynő tavasszal keres megfelelő helyet, ahol megépítheti a darázsfészket. Ha kész, itt rakja le a tavalyról elraktározott sperma segítségével a tojásokat.
Mutatjuk hogyan és miből készíthetsz darázscsapdát. A csapda fő alkotórésze a sör, mely vonzza a királynőt.
Az ecet azért kell bele, mert azelriasztja a méheket, akikre mindenhol nagy szükség van.
Beázás szerű folt: Ha a falon jellegzetes, beázásnak tűnő foltot látsz, szakemberrel vizsgáltasd meg. Darázsfészket rejthet.
Melegedik az idő, egyre több darázs jön-megy a lakásod, házad körül? Figyeld meg, honnan érkeznek, és hol tűnnek el.
Számolj: ha másodpercenként 5-10 darázs is elrepül, az már hatalmas darázskolóniát jelent.
Hívj szakembert: semmiképp se próbálkozz házi módszerrel. A szakemberek védőfelszerelésben, biztonságosan fogják eltávolítani az egész kolóniát fészkestől.