Tényleg lesz távoktatás?
Az idei iskolakezdésről a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke, Gosztonyi Gábor elmondta, hogy az idei tanévet sok minden veszélyeztetheti: az alacsony bérek miatt a legnagyobb probléma a folyamatosan növekvő pedagógushiány. Sok olyan intézmény (általános iskola és óvoda) van már, ahol kevesebb a pedagógusok száma, mint a csoportok száma. A növekvő szaktanárhiány veszélyezteti a diákok előmenetelét, továbbtanulási lehetőségeit. A Tanév rendesen indul, de benne van a távoktatás lehetőség is bármikor.
Nem a vírus miatt van baj, hanem a fűtéssel.
Ennek felelősségét a kormánynak kell viselnie, hiszen a Pedagógusok Szakszervezete évek óta hiába kongatja a vészharangot: az egyre csökkenő létszámú pályakezdők nem tudják pótolni a nyugdíjba menők egyre gyarapodó táborát. Veszélyeztetheti továbbá az idei tanévet az ismételten erősödő Covid-járvány, valamint az esetlegesen fellépő tüzelőanyag-hiány is, illetve az egekig szökő energiaárak
– fejtette ki Gosztonyi Gábor, aki azt is elmondta, hogy az energiaárak miatt az intézményeknek készülnie kell a távoktatásra is.
A 20 fok elég
Mindeközben az iskolák fűtésével kapcsolatban a kormány is megszólalt. Mint azt a köznevelésért felelős helyettes államtitkár Kisfaludy László elmondta Tényi Istvánnak, a tantermekben, csoportszobákban amennyiben a hőmérséklet eléri a 20 Celsius-fokot télen, nem szükséges további fűtést biztosítani.
Tényi azt követően kereste meg a köznevelésért is felelős Belügyminisztériumot, miután kiderült: a tárca arra utasította a tankerületeket, mérjék fel, hogy az iskolákban lehetőség van-e a gázról fatüzelésre történő átállásra, kályhák beszerzésére. Mint kiderült, a tárca szerint elegendő 20 fokra felfűteni az iskolákat.
címlapfotó:illusztráció!