Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Hivatalos: újra magyar kézben a reptér! 🇭🇺💪🏻
Mindenegyben Blog - 2024. június 08. (szombat), 13:50

Hivatalos: újra magyar kézben a reptér! 🇭🇺💪🏻 (1. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2024 jún 08

A Budapest Airport Újra Nemzeti Tulajdonban: Történelmi Jelentőségű Visszavásárlás

  • június 6-án hivatalosan is aláírták a Budapest Airport Zrt. adásvételi szerződését, amellyel közel 20 év után újra nemzeti többségi tulajdonba került a repülőtér. Nagy Márton bejelentésében kiemelte, hogy a Gyurcsány-kormány 2005-ben előnytelen szerződést kötött az állam számára, eladva ezzel egy fontos nemzeti vagyont.
  • A Nemzetgazdasági Minisztérium közleménye szerint a reptér tulajdonlása nem csupán gazdasági, hanem szuverenitási kérdés is. A repülőtér stratégiai jelentőséggel bír mind a személyszállítás, mind az áruszállítás szempontjából, hiszen ez a gazdasági vérkeringés egyik fő ütőere. A 2005-ös privatizációt történelmi bűnnek nevezte a minisztérium, különösen, hogy az eladásra békeidőben, gazdasági fellendülés idején került sor.

    Hirdetés
    [ ]

    Nagy Márton hangsúlyozta, hogy a jelenlegi kormány a háborús idők közepette is képes volt arra, hogy kijavítsa ezt a hibát és visszavásárolja a repteret. A Budapest Airport Zrt. visszavásárlása a rendszerváltás utáni időszak legösszetettebb és legnagyobb értékű gazdasági tranzakciója lett.

    A Tranzakció Részletei

    A tárgyalások során a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. és a VINCI Airports két körben tárgyaltak. Az üzletkötés egy nemzetközi eladói körrel történt, amelyet az AviAlliance, a GIC és a CDPQ alkottak. Ezen kívül sikerült megállapodást kötni a repteret finanszírozó nemzetközi hitelezői körrel is. A visszavásárlási tranzakció közép-európai viszonylatban is rekordméretű volt.

    Hirdetés

    Az adásvételi szerződés eredményeképpen a Magyar Állam 80%-os tulajdonrészt szerzett a Budapest Airport Zrt.-ben, míg a francia társbefektető VINCI 20%-os részesedést kapott. A vételár 3,1 milliárd euró, amely több mint 1200 milliárd forintnak felel meg.

    A hitelezői konzorciummal kötött sikeres megállapodással a korábbi tulajdonosok által felvett 1,44 milliárd eurónyi hitelt is meghosszabbították. A minisztérium hangsúlyozta, hogy a megállapodás eredményeképpen az állam olyan partnerrel dolgozik együtt, amely világszínvonalú reptereket működtet több mint 70 helyszínen világszerte.

    Az Üzleti Alapú Tárgyalások és a Megvalósítás

    Az érintett felek között végig üzleti alapú tárgyalások zajlottak, és az együttműködés a partnerség jegyében zajlott. Az állam részéről a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. bonyolította le a tranzakciót. Az üzlet finanszírozására a Corvinus az Eximbanktól kapott fejlesztési hitelt, valamint a költségvetés által végrehajtott tőkeemelést használták fel.

    A cikknek még nincs vége, lapozz!
    Hirdetés
    Megosztás a Facebookon
    Hirdetés
    Hirdetés