Erre megdöbbenve hallottam, hogy nem az a baj, hogy a fiókák meghalnak, hanem az, hogy az emberek, a köznapi emberek ezt látják, s mentést, közbeavatkozást várnak el. Erre csak annyit mondtam, hogy egyebek közt ő is ezért kapja a fizetését pont ezen emberek munkájából levont adóból.Márton Vlad András megértette, hogy a Duna-Dráva Nemzeti Park álláspontja egy határozott nem, de kérte azon illetékesének a nevét, aki így döntött, had tudja meg ország világ.
Ipoly és Tündér költözött be a leghíresebb magyar gólya fészkébeMár nem üres az egykoron bekamerezázott őrhalmi fészek.Ekkor kapta meg Zavoczky Szabolcs DDNP-igazgató nevét. A telefonszámát, amikor kérte, azt a választ kapta, ott az internet, keresse meg. Megkereste. Végül egy vonalas számon érte utol.
A beszélgetés nem túl jó hangnemben folyt, a madármentő előbb megkapott egy újabb, jó magas lóról eleresztett kioktatást arról, hogy szerinte mi a természet rendje, s hogy ő ezt egyébként is jobban tudja, majd végül kegyesen azt mondta, ha már ennyire menteni akarnak, ám legyen, csinálják, ő nem akadályozza meg.
A dologgal csak egy “apró” baj volt. Mégpedig az, hogy mire elértünk ide, annyi idő ment el, hogy időközben a maradék fióka is meghalt. Telefont letéve ugyanis egyből hívtam a helyben intézkedő kollégámat, hogy fussunk neki, megvan az elvi igen. Azt mondta, késő, közben az utolsó is meghalt– áll a bejegyzésben.
Márton Vlad András a Sokszínű Vidék megkeresésére arról beszélt, az őszhöz hasonlító időjárási körülmények egyáltalán nem segítik a védett gólyák szaporodását, sőt. Jövőre újabb húsz százalékkal csökkenhet a Magyarországon költő gólyák száma. Ezeket a fiókákat meg kellene menteni, mert máskülönben olyan sorsra fognak jutni, mint a fecskék.
A fecskéknek is lehet műfészkeket építeni, de a fecskének nem az a baja, hogy nem tud fészket készíteni, hanem az, hogy nincs.