Gondoljunk csak bele: amikor idegesek vagyunk sokkal jobban izzadunk. Viszont ez fordítva is igaz, ugyanis maga az erős izzadtság is kiválthatja a rossz közérzetet. A leggyakrabban alkalmazott kezelése az izzadásgátló, ami alumínium-kloridot tartalmaz.
„Az igazi áttörés a hiperhidrózis kezelésével kapcsolatban akkor történt, amikor megfigyelték, hogy a botulium toxin leállítja az izzadást. Egy biztonságos és nagyon hatékony kezelésről beszélünk, amelynek eredménye sajnos ideiglenes, csak 4-6 hónapig tart.” – mondja dr. Laurențiu Vladau bőrgyógyász.
Egy másik biztató kezelés az iontoforézis, ami főleg a tenyér és a talp izzadásában segít. Ha a magas fokú izzadás hátterében valamilyen betegség áll, másodlagos vagy szekunder hiperhidrózissal állunk szemben.
A másodlagos vagy szekunder hiperhidrózis figyelmet igényel
A hiperhidrózis ezen formája sokkal veszélyesebb egészségügyi szempontból. Számos betegség kiválthatja, úgy mint a pajzsmirigy-rendellenességek, cukorbetegség, rákos megbetegedések vagy fertőző betegségek, mint például a tuberkulózis.
Szerencsére ezek az esetek ritkábban fordulnak elő és viszonylag hamar jelentkeznek a betegségek jellemző tünetei. Másrészt a hiperhidrózis előfordulhat pubertás, terhesség, menopauza idején is, de kiválthatja a dohányzás, az alkohol vagy az elhízás.