Ebben az ügyben nagyon megosztottak a tagállamok, a déli országok – amelyek főként turizmusból élnek – nagyon szeretnék, hogyha minél előbb lenne ilyen, és egyoldalú lépésekre is hajlandóak. Görögország már tett is ilyen egyoldalú lépést, úgy tudni, hogy a görögök megállapodtak Izraellel egy ilyen oltási igazolvány kölcsönös alkalmazásáról kétoldalú alapon.
Ezek mellett Ausztria is hajlandó akár egyoldalúan is lépni.
Németország továbbra sem támogatja ezt az ötletet, „bár a kancellár puhult állítólag a csúcson” – fogalmazott Baraczka Eszter, majd hozzátette:
„Emanuel Macron is egyelőre nem annyira a támogatók között van, bár határozottan nem ellenzi, az ő érve legfőképpen az, hogy mi lesz a fiatalokkal, akik júliusig nagy valószínűséggel nem kapnak még oltást”.Egyelőre annyit tudni, hogy időt kértek, és adtak maguknak – nagyjából három hónapot –, mert további orvosi adatokra van szükség ahhoz, hogy tisztázzák, hogy a beoltottak például hordozhatják-e tovább a vírust, és továbbadhatják-e. Hogyha ezek tisztázódnak akkor talán a nyár elején jöhet a vakcinaigazolvány.-írta a hirado.hu.