MindenegybenBlog

Folytatják a thai barlangban rekedt gyerekek mentését

Vasárnap és hétfőn négy-négy gyermeket hoztak ki a barlangból, így összesen nyolc fiatalt sikerült eddig a felszínre hozni.

Nagyjából öt mentőegység tért vissza a barlanghoz, hogy folytassák a mentést – írja a BBC. A CNN arról ír egy thai tisztviselő beszámolója alapján, hogy ugyanazok a búvárok folytatják a mentést, akik vasárnap kihozták a négy fiatalt.

Narongsak Osottanakorn a mentést vezető helyi kormányzó elmondása szerint a vasárnapi eső mennyisége nem befolyásolta a barlangban a vízszintet, így tudják folytatni a mentést.

Vasárnap négy gyereket sikerült kihozni a barlangból. A gyerekek rövid időn belül egymás után bukkantak fel a barlang kijáratánál az őket segítő mentőbúvárok kíséretében. Onnan mentőautóval szállították őket a készenlétben várakozó mentőhelikopterekhez, amelyekkel Csiang Rai város kórházába viszik őket.

Hétfőn aztán további négy gyermeket hoztak ki a barlangból, így velük nyolcra nőt a kimentettek száma.
[LAPOZAS]
[adSulvo]

Az utolsó két fiatalt hordágyon vitték el a mentőalakulat tagjai.

A 11 és 16 év közötti gyerekekből, illetve 25 éves edzőjükből álló csoport június 23-a óta raboskodik a monszuneső miatt elárasztott barlang fogságában. A búvárok segítségével végrehajtandó, sok veszéllyel járó mentőakciót vasárnap - néhány órával az első sikerekről szóló hírek előtt - kezdték meg 90 - 50 külföldi és 40 thaiföldi - búvár részvételével. A gyerekeket egyesével, szakaszosan, négy csoportba osztva indítják el, mindegyiküket két-két búvár segíti a helyenként mennyezetig érő, sötét, zavaros és hideg vízben.

Narongszak elmondta: a mentést a legjobb egészségi állapotú gyerekekkel kezdték meg vasárnap.

A be- és kijutás még a gyakorlott búvároknak is rendkívül megterhelő: a barlang bejáratától a gyerekektartózkodási helyéig mintegy négy kilométeres táv megtétele oda-vissza csaknem tizenegy órát vesz igénybe egy-egy búvár számára. További problémát okoz, hogy a különböző akadályokkal, sziklákkal, törmelékkel terhes úton a felszín alatti áramlatok is nehezítik az előrejutást. A gyerekek tartózkodási helyéhez vezető út utolsó egy kilométeres szakasza a legveszélyesebb, itt a búvároknak maguk előtt kell tolniuk az oxigénpalackjukat, hogy átférjenek a barlang víz alá került szűk járatain. Ráadásul a zavaros vízben nehéz a tájékozódás, egyes helyeken szinte semmit sem látni a víz alatt.

atv.hu

2018-07-09 13:03:00 - Mindenegyben Blog