Mit érdemes figyelembe venni a jelentkezéssel kapcsolatban?A kísérletről tudni kell, hogy egy kettős vak, randomizált, placebo-kontrollált kísérletről van szó, ami azt jelenti, hogy ha el is fogadják a jelentkezésedet, nem biztos, hogy tényleg a valós gyógyszert fogod kapni. Egyes betegek hatóanyag nélküli szert kapnak, és a kísérlet ideje alatt sem ők, sem az orvosok nem tudják majd, hogy kik azok, akik ténylegesen a gyógyszert kapják. Ennek okáról bővebben itt olvashatsz.
Bár a szer használata – így a kísérletben való részvétel – jelentős javulást eredményezhet az állapotodban, a gyógyszerkísérletek komoly veszélyeket is rejtenek magukban. Más jellegű gyógyszerkutatások esetében nem várt eredményként előfordult már az állapot rosszabbodása vagy extrém esetben a beteg halála is. A GNbAC1 használata is rejthet veszélyeket. A korábbi kísérletek során az egyik résztvevőnél heveny hasnyálmirigy-gyulladás jelentkezett. Érdemes tehát alaposan átgondolnod a részvétel előnyeit és hátrányait, mielőtt jelentkeznél a kutatásra.
A kísérlet eredménye várhatóan 2018 májusában lesz publikálva.
HirdetésFigyelem!Mivel többen is hozzánk fordultak azzal a szándékkal, hogy jelentkezni szeretnének a kísérletre, nyomatékosan felhívjuk a figyelmet arra, hogy cikkünk csak egy beszámoló a lehetőségről. Nem mi vagyunk a kísérlet szervezői. A kísérlet lebonyolításában illetékes személyek nem olvassák az ide írt hozzászólásokat és a nekünk írt e-maileket. A kísérletre jelentkezni a cikk “Hogyan lehet jelentkezni a kísérletre?” című szakaszában lévő kórházi elérhetőségeken tudsz. Mivel a felhívás 2016 szeptemberében indult, elképzelhető, hogy már nem keresnek újabb alanyokat.Forrás: https://esem.hu