Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Figyelem! Ha van otthon ilyen papírja azonnal adja le, pénzt adnak érte! Rendkívüli figyelmeztetés érkezett a teljes magyar lakosságnak! A magyarok 90%-ának van ilyen papírja otthon!!! Itt a hivatalos tájékoztató
Mindenegyben Blog - 2021. április 16. (péntek), 08:02

Figyelem! Ha van otthon ilyen papírja azonnal adja le, pénzt adnak érte! Rendkívüli figyelmeztetés érkezett a teljes magyar lakosságnak! A magyarok 90%-ának van ilyen papírja otthon!!! Itt a hivatalos tájékoztató (1. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2021 ápr 16

AZ MNB fontos bejelntést tett, a teljes magyar lakosság érintett! A legfrissebb adatok alapjána amygarok milliárdokat tartogatnak otthon lejárt pénzekből.Fizetni már nem tudunk vele, tehát nekünk így ebben a formában már nem pénz! Kevesen tudják, d eezeket a pénzeket a bankok nagyon nagyon sokáig átveszik a bevonástól számított határidő után, így hamar és könnyen jelenleg érvényes pénzre cserélhetjük az otthoni papírfecniket!

Hirdetés
[ ]

Sokan tartoganak még ilyeneket a pénztárcájukban, a dunsztos üvegben, a párnákbe rejtve, a lekvárok kzött stb…Nézzen utána Ön is, emrt szint ebitos, hogy Önnél is van olyan pénz, amivel fizetni nem lehet , de beváltani érvényes fizetőeszközre lehet!35 milliárd forintnyi használhatatlan, de még beváltható bankjegy lapul a pénztárcákban, párnacihákban – derül ki az MNB időközi jelentéséből.

Tele vagyunk még ötezresekke és kétezresekkel, amelyekkel fizetni már nem lehet, de még nagyon nagyon sokáig be lehet váltani őket!

Itt vannaka hivatalos tudnivalók a Magyar Nemzeti Banktól! >>>

Meddig és hol lehet majd beváltani a bevonási határnapot követően a régi forintbankjegyeket? A hitelintézetek (bankok, takarékszövetkezetek) pénztárai és a postahivatalok a régi forintbankjegyeket a bevonás határnapjától számított 3 évig díjmentesen átváltják törvényes fizetőeszközre. Fontos tudni azonban, hogy a díjmentes átváltási kötelezettség csak az adott, bevont bankjegy címletével megegyező törvényes fizetőeszközre való cseréjére vonatkozik, tehát például egy régi 20 000 forintos bankjegyet csak egy új 20 000 forintos bankjegyre lehet ingyenesen cserélni. Amennyiben más címletben kéri a váltást az ügyfél, úgy az már címletváltásnak minősül, így a hitelintézet vagy posta a címletváltásért egyébként alkalmazott díjat számíthatja fel. Az átváltás a pénztárral rendelkező valamennyi hitelintézeti és postai fiókban kezdeményezhető. Az átváltás elvégzésének nem lehet feltétele, hogy az ügyfél az adott szolgáltatónál fizetési számlával rendelkezzen, illetve annak más szolgáltatását igénybe vegye. A bevont bankjegyek azonos címletű új bankjegyre történő átváltásánál a bevonástól számított 3 évig nincs mennyiségi korlát, azonban a kifizetés részletszabályait meghatározhatják a hitelintézetek és a posta az üzleti feltételeikben. A 3 éves határidő letelte után a hitelintézet és a posta nem kö- teles a bevont bankjegyeket átváltani, azonban saját üzleti feltételeikben meghatározhatják az átváltás lehető- ségét és feltételeit. A címletváltás és a forgalomból bevont fizetőeszközök átváltásának szabályait és feltételeit a 11/2011. (IX. 6.) MNB rendelet tartalmazza [melynek címletváltásra és átváltásra vonatkozó szabályait a 34/2014. (IX. 25.) MNB rendelet módosította], amely az MNB honlapján a Bankjegy és érme oldalon is elérhető: http://www.mnb.hu/bankjegy-es-erme/keszpenzfizetes-jogszabalyi-kornyezete/bankjegy-esermerendelet-rendelkezesei A hitelintézetek és posta által biztosított 3 év letelte után sem szűnik meg a régi forintbankjegyek törvényes fizetőeszközre való átváltásának lehetősége, ugyanis az MNB a bevont bankjegyeket a bevonási időpontot követően – Budapest V. kerület Kiss Ernő u. 1. szám alatti pénztárában – még 20 évig díjmentesen átváltja.

A cikknek még nincs vége, lapozz!
Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés