Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Fantasztikus dolog vár ránk január 31-én! Ezt neked sem szabad majd kihagyni!
Mindenegyben Blog - 2017. december 30. (szombat), 14:45

Fantasztikus dolog vár ránk január 31-én! Ezt neked sem szabad majd kihagyni! (1. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2017 dec 30

2018-ban sem maradunk emlékezetesnek ígérkező csillagászati jelenségek nélkül. Januárban hűséges égi kísérőnk produkál majd érdekes dolgokat, de több aszteroida is felénk tart.

Januárban a Hold vonja magára a figyelmet!

Hirdetés
[ ]

Igazi csemegének ígérkezik az év első hónapja az amatőr csillagászok számára. A Holdunk háromszor is olyan jelenségeket produkál majd szinte egy fázis leforgása alatt, amelyeket ritkán szokott. Az egyik várható jelenséget még a Space.com oldal is úgy harangozta be, hogy szuper kék vérhold ragyog majd fel hamarosan az égen.

A kék hold azt jelenti, hogy egy hónapon belül kétszer is gyönyörködhetünk majd teliholdban, január elsején és január 31-én. Ilyesmi a megfigyelések szerint csak két-három évente fordul elő. A kék hold kifejezés az angol nyelvből került át hozzánk is. Az óangolban a holdat emlegették időnként belewe-ként, amely árulót jelentett. Idővel ez a szó kikopott a köztudatból, a helyét átvette a blue, kék szó, amely a hold szóval párban állva misztikus hangzást kölcsönöz a jelenségnek.

Szuperhold is felragyog majd ugyancsak január végén. Ahogy arról korábban írtunk, ettől a szenzációhajhász kifejezéstől elzárkóznak a csillagászok. Szuperholdkor a telihold éppen akkor jön el, amikor a Hold a Föld körüli elliptikus pályájának hozzánk legközelebbi pontján vagy legalábbis annak közelében jár. A gyakorlatban nagyjából tizennégy százalékkal nagyobb és fényesebb ilyenkor a holdkorong, mint általában.

Nem utolsósorban pedig lesz egy teljes holdfogyatkozás is 2018 első havában, ugyancsak 31-én. Azonban sajnos ebből mi nem sokat tudunk megfigyelni, mivel a java addigra lezajlik, mire felkel a hold. De amennyiben tiszta lesz az idő, akkor az égitest vöröses színében gyönyörködhetünk majd. Ezt a jelenséget – ugyancsak az angol szlengből átvéve – nevezik vérholdnak. Természetesen nem kell semmi ijesztőre gondolni e kifejezés hallatán. Ezt a speciális árnyalatot a fény atmoszférában való szóródása okozza, akárcsak a naplemente vörös színét is.

A cikknek még nincs vége, lapozz!
Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés