"Fűben-fában orvosság", hangoztatták a régiek, és ez igaz a káposztára is. Ebben az egyszerű zöldségben gyógyerő rejlik. Most eláruljuk, milyen betegségekre és hogyan alkalmazták őseink. Kiegészítő kezelésként, de akár fő megoldásként te is kipróbálhatod ezt a kéznél lévő, olcsó gyógyeszközt.
A káposztában több lehetőség rejlik, mint gondolnád. Ezt a keresztesvirágú növényt nem csak ételként, de külsőleg, gyógyító pakolásként is felhasználhatod.
Miért olyan hatásos?
A káposzta gazdag vitaminokban és ásványi anyagokban. Bőven található benne:
- C- és A-vitamin
- folsav
- kalcium
- kálium
- vas
- glukozinolát
Sokféle betegség, fájdalom helyi gyógyítására alkalmazták a falusi javasasszonyok.
Fejfájás
Tedd rövid időre fagyasztóba a káposztalevelet, majd borítsd a homlokodra vagy a fejedre.
Csodás szervünk, a bőr képes belőle felszívni a szükséges tápanyagokat. Amennyiben a fejfájást a tápanyaghiány és nem stressz vagy valamilyen betegség okozhatta, akkor segít a gyors feltöltés.
Ízületi fájdalmak
A káposzta glukozinolát-tartalma gyulladáscsökkentő hatású. A gyulladás okozta végtagfájdalmakra ezért a mozgásterapeuták is javasolják ezt a házi módszert.
Helyezz káposztalevelet a fájó, duzzadt testrészre, és rögzítsd egy textíliával. Reuma, köszvény esetén is jó eredménnyel alkalmazható.
Gyakori térdfájásnál először mézzel kend be a térdedet, majd takard be a fejes káposzta levelével.
Gennyes fekélyek, lábszárfekély
A felhalmozódott salakanyagokat a sebre borított káposzta a felszínre hozza, és megköti. A káposzta hatóanyagai nyugtatják, fertőtlenítik is a gyulladt, ödémás testrészt. A méregtelenítés a keringést is helyreállítja, ezzel gyorsíthatod a gyógyulást.