Ez az egyszerű, mégis szemléletes kísérlet, amelyet bárki elvégezhet otthon, kiválóan bemutatja, mennyire fontos szerepet játszanak a növények és a fák a talajvizünk és ezáltal az ivóvizünk megtisztításában. A képen három különböző állapotú talajt láthatunk: az egyik növényekkel borított, a másik avarral fedett, a harmadik pedig csupasz. Az egyes talajokból szűrt víz tisztasága jól mutatja, mennyire hatékonyan tisztítják meg a növények a vizet.
A bal oldali, növényekkel borított talajból származó víz a legtisztább, mivel a növények gyökerei és a talajban élő mikroorganizmusok természetes szűrőként működnek. A középső, avarral fedett talaj vízminősége valamivel rosszabb, de még mindig elfogadható, mivel az avar segít megkötni a szennyeződéseket. A jobb oldali, csupasz talajból származó víz viszont a legszennyezettebb, mivel a talaj képtelen megfelelően szűrni a vizet.
Ez a kísérlet rávilágít arra, hogy minél több növényt és fát irtunk ki, illetve minél jobban csökkentjük a zöldfelületeket, annál nehezebb lesz az ivóvizünket tisztán tartani. A növények és fák nemcsak az oxigéntermelésben és a szén-dioxid megkötésében játszanak fontos szerepet, hanem a víztisztításban is nélkülözhetetlenek. Ezért elengedhetetlen, hogy megóvjuk és bővítsük a zöldterületeket, hogy biztosítsuk a tiszta ivóvizet a jövő generációi számára is.
Hirdetésoszd meg a cikket ha számodra is fontos a földünk védelme