Az egész világ okos és magabiztos művészként ismeri Freddie Mercuryt. Azonban csak egy nő ismerte őt, amikor a Mercury vezetéknév még ismeretlen volt. Ő volt az is, aki mellette maradt, amikor betegsége legyőzte. Mary Austin Freddie Mercury közös felesége és egyetlen barátja volt .
Mary Austin Mercury a gyönyörű ruhák iránti szeretetüknek ismerkednek egymással és Freddie. Mary a Biba nevű londoni ruhaüzletben dolgozott, míg Freddie régi ruhákat árult a Kensington Marketen barátjával, Roger Taylorral (a királynő dobosa). Akkoriban a Freddie Mercury néven a legtöbb ember számára semmit sem jelentett, és még egy év volt hátra, amíg a Queen egy pillantást vetett a radarra.
Mary Austin süket-némák családjába született, és jelbeszéd segítségével kommunikált szüleivel. Más szempontból ez a család nem sokban különbözött a többi családtól. Édesapja vakoló, anyja szobalány volt. Ez a kicsi és törékeny lány azonnal felkeltette a leendő rockbálványt. Mary maga azonban egy kicsit megdöbbent, mert Freddie mindig fényes és sokkoló ruhát viselt, és ez most sem volt kivétel. Látott egy 24 éves, hosszú hajú rosszfiút sokkoló ruhában, amitől persze kissé elbizonytalanodott és zavarba jött.
Mary emlékszik arra, hogy akkoriban olyan szegények voltak, mint a templomi egerek, és románcuk több ezer másik pár kapcsolatához hasonlított. Zenét hallgattak és hosszú sétákat tettek, de mást nem nagyon engedhettek meg maguknak. Elég nehéz volt azoknak a zenészeknek, akik az 1970-es években Londonban próbáltak betörni a zenei életbe, mert több ezer hozzájuk hasonló zenész volt.
Királynő 1974-ben
Pár hónapnyi randevúzást követően a fiatal pár egy pici lakásban kezdett együtt élni. Nem sokkal ezután megjelent a Queen, a legendás banda, amely hamarosan meghódítja az egész világot. Abban a pillanatban azonban senki sem tudott erről, így a pár egyszerű életet élt. Freddie dalokat írt, Mary pedig támogatta.
A Queen 1973-ban adta ki első albumát. Ekkor kezdett az életük, és hamarosan megengedték maguknak egy lakást London egyik igen tekintélyes kerületében. Ekkor írta meg Freddie Mercury a Love of My Life című balladát , dedikálta Marynek, és megkínálta őt. A javaslatot azzal a humorérzékkel tették, amivel Mercury mindig is rendelkezett.
A banda első albuma után további 2 lemezt adtak ki egy év közt. A Queen rendkívül népszerűvé vált, Freddie sok új rajongó szerzett, Mary pedig furcsán kezdte magát érezni Freddie új világában.
Freddie későn kezdett hazajönni, és kapcsolatuk halványulni kezdett. Egy idő után bevallotta Marynek nem hagyományos szexuális irányultságát. Mary emlékeztet arra, hogy mindig őszinték lenni igyekezni, és kerültek a vitákat. Szerelmi történetük véget ért, de a barátság és a plátói szerelem e nagyszerű rocksztár és az egyszerű lány között életre szólóvá vált.
A szakítás után Mercurynak sikerült rávennie Maryt, hogy ne hagyja el őt, és letelepedett egy helyen, pár lépésre a férfi lakhelyétől. Mindig mellette volt asszisztensként, és elkísérte koncertekre és turnérára.
Mary Austinnak megvolt a maga személyes élete, akárcsak Freddie Mercury. Mary 2 gyermeket szült, de nem ment férjhez az apjukhoz. Freddie Mercury lett Mary legidősebb fiának a keresztapja . Freddie akkoriban kétségbeesetten kereste a szerelmet, rajongók tömegei vették körül, de mindig felkereste Maryt, amikor meleget és támogatást keresett.
Kezdetben csak 2 ember tudta, hogy Freddie Mercury HIV-pozitív – Mary Austin és Jim Hutton. Amikor a betegség már majdnem legyőzte az énekest, ez a két ember mindig ott volt mellette. Mary volt az egész életen át tartó és hűséges barátja, míg Jim a nagyszerű énekes utolsó szeretője.
Hutton maga 20 évig élt a HIV-fertőzés után, és 2010-ben tüdőrákban halt meg.
1991-ben Mercury elvesztette látását, és majdnem ágyhoz kötött. Abbahagyta a tabletták szedését , és nem volt hajlandó az életéért küzdeni. Mary és Jim ott voltak vele – a régi időkre elmélkedtek, a Queen koncertjeit nézték, együtt nevettek és sírtak.
Freddie Mercury 1991. november 24-én elhunyt. Halála előtt Freddie végrendeletet kötött, bevételi és jövőbeli (jelenleg) legnagyobb részét és hatalmas kastélyát, a londoni Garden Lodge-t Mary Austinnak adta .
Mary Austin elmondta, hogy Mercury barátai és kollégái hátat fordítottak neki, miután megtudták, hogy Freddie ráhagyta a pénzének legnagyobb részét. Barátja halála után teljesen magányosnak érezte magát, és elég sokáig harcolnia kellett az adóhatósággal, mert azzal fenyegetőztek, hogy elviszik Mercury kastélyát.
Merkúr akaratának másik fontos pontja a temetése volt. Az énekesnő azt akarta, hogy Mary Austin terítse ki a hamvait, és titokban tartsa a helyet, ahol csinálta. Mercury attól tartott, hogy idegen emberek gyűlnek össze a sírjánál, és nem akarta, hogy bárki beszennyezze végső nyughelyét.
Mary 2 évig őrizte az urnát Merkúr hamvaival, majd szétterítette. Teljesítette Freddie kérését – a világon senki sem tudja, hol vannak a nagy Freddie Mercury hamvai.
A Queen rajongóknak több elméletük is van ezzel kapcsolatban. Az első szerint Mária az énekesnő hamvait szülőföldjére, Zanzibárra vitte. A második elmélet szerint Freddie utolsó nyughelye a kastélyának kedvenc kertjében, a Garden Lodge-ban van. A harmadik pedig akkor jelent meg, amikor rajongói nemrég találtak egy emléktáblát Farrokh Bulsara névvel, ami Mercury valódi neve. Mary Austin egyik elméletet sem erősítette meg.
Mary Austin 2018-ban töltötte be a 67. életévét. Mercury kastélyában él, megközelíthetetlen falak mögött, és nem kommunikál újságírókkal. Mary nem volt hajlandó részt venni a Bohemian Rhapsody forgatásán , de elolvasta a forgatókönyvet és jóváhagyta.
A Queen rajongói nem nagyon szeretik Mary Austint. Freddie Mercury rajongói a világ minden tájáról Londonba mennek, hogy meglátogassák Garden Lodge-kastélyát, és virágokat, festményeket és verseket hagyjanak ott a nagyszerű zenész emlékére. Mary azonban követelte , hogy távolítsák el ezeket a táblákat a birtok kerítéséről és ajtajáról. A falakat azóta plexi borítja, és azóta lehetetlen emlékezetesokat hagyni.
Freddie Mercury anyja és nővére, Kasmira azonban mindig is melegen viszonyultak Maryhez, és mindig is a Bulsara család részének tekintették őt.