3. Nehezen ismered fel a korlátaidat
Ha egy érzelmileg elérhetetlen anya mellett nőttél fel, akinek állandóan könyörögni kellett a szeretetéért, akkor igen nehezen boldogulsz felnőttként a világban. Ilyenkor lesz az ember súlyosan féltékeny, elutasító, zárkózott, bizonytalan, de előfordulhat az is, hogy túlságosan sűrűn váltogatja a partnereit.
4. Képtelen vagy megfelelően értékelni önmagad
Ha egy olyan anya nevel, aki folyton csak a saját kudarcairól beszél, állandóan az élet negatívumait emlegeti, akkor hajlamos leszel felnőttként arra, hogy csak a rosszat vedd észre magadban, és a világban is. Felnőttként a kapcsolataidban eluralkodhat a passzivitás, és az empátia hiánya.
„Csúnya és kövér vagyok” – fogod mondani azért, mert anyád is állandóan ezt mondta. Az ilyen embereknek alacsony az önértékelésük, és komoly gát alakult ki bennünk, éppen ezért változtatni sem képesek a helyzeten.
5. Állandó határozatlanság
Az önbizalomhiány, és a félelem egy állandó jellegű határozatlansághoz vezethet. Ebben az állapotban pedig lehetetlen, hogy egy érzelmileg stabil párkapcsolatot alakíts ki. Az érzelmileg instabil nők mindent megtesznek azért, hogy boldog párkapcsolatot alakítsanak ki, küzdenek érte, de sokat szenvednek.
6. Túlérzékenység
Azok a lányok, akik nem kapnak elég anyai szeretetet, túlérzékenyek lesznek. Könnyen a szívükre vesznek mindent, ha valaki negatív megjegyzést tesz rájuk, könnyen feltépheti egyetlen szóval a múlt összes sebeit.
7. Amilyen kapcsolatod volt az anyáddal, olyanok lesznek a jövőbeli kapcsolataid is
Nem hiába tartják úgy, hogy “nézd meg az anyját, és vedd el a lányát”. A legtöbb esetben az anya-lánya kapcsolatból egyenesen lehet következtetni a (szomorú) jövőképre. Ugyanannyi, és ugyanolyan érzelmeket fog belevinni egy nő a házasságába, mint amennyit otthonról kapott. Az önbizalomhiány, önértékelési problémák, kishitűség stb. nem múlik el egyik napról a másikra.