Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Ételmérgezést okozott ez az élelmiszer - meghalt egy férfi
Mindenegyben Blog - 2023. június 15. (csütörtök), 07:54

Ételmérgezést okozott ez az élelmiszer - meghalt egy férfi

Hirdetés
Hirdetés
2023 jún 15

Vélhetően a leértékelt élelmiszer okozta a férfi halálát. 

Tragikus hírről számolt be a harkanyhirek.hu. A portál szerint meghalt egy férfi, miután egy leértékelt élelmiszerből evett. 

Hirdetés
[ ]

Azt írják, a férfi még a múlt héten vitt haza leértékelt élelmiszert abból a siklósi áruházból, melyben biztonsági őrként dolgozott. Az ételt később testvérével együtt elfogyasztották, ám mindketten rosszul lettek és kórházba kerültek. A férfi hétfőn meghalt, testvérét az intenzív osztályon kezelik, jelenleg nincs életveszélyben. 

A férfi halálát vélhetően a leértékelt élelmiszer okozhatta. 

címlapfotó:illusztráció!

 Igazi ételmérgezést a baktériummal, penészgombával, vírusokkal vagy parazitákkal fertőzött ételek okozhatnak, illetve az, ha kifejezett mérgező anyag kerül az ételbe (mérges gomba, mérgező növény, vegyszer, stb.).

Tünetek

Hirdetés

Az ételmérgezés leggyakoribb tünetei a hányinger, hányás, hasmenés, hasfájás, gyakori a gyengeség, a remegés és a verejtékezés is. Előfordulhat még a láz és a szédülés is. Ha valódi méreganyag kerül az ételbe, a tünetek általában súlyosabbak, az adott méregfajtára jellemzőek, bár gyakran kezdődnek a gyomorrontásra jellemző panaszokkal.

Mi okozhatja?

A baktériumok, paraziták, vírusok és gombák által okozott ételmérgezés esetében főleg tejes, tojásos ételek, állott húsételek, konzervek, fekálialével öntözött zöldségfélék, saláták elfogyasztásával kerül a szervezetbe a kórokozó. Előfordulhat az is, hogy az ételeket készítő személyzet keze fertőzött. Ez a fajta megbetegedés leggyakrabban nyáron fordul elő, általában nagyobb számú embert megbetegítve.

Teendők a mérgezés után

Fontos, hogy az ételmérgezéses betegek sok sópótlást és vizet kapjanak, hogy a hányás vagy hasmenés során távozó anyagok pótolva legyenek a szervezetükben. Javasolt a szén tabletta szedése is néhány napig, emellett pedig szükséges diéta is, ami először csak néhány korty hideg vizet jelent, majd jöhet a ropi, az üres pirítós, a főtt sárgarépa, a főtt rizs, a főtt burgonya - ebben a sorrendben, lassan felépítve, kis mennyiségekben. A folyadékpótlás nagyon fontos, de egyszerre csak kis mennyiség fogyasztandó ebből is, nehogy ismét megjelenjenek a tünetek.

A diéta és pihenés mellett nagyjából egy nap alatt elmúlnak a túlevésből fakadó tünetek, viszont a fertőzések, igazi mérgezések szakember segítségét igénylik.

Mikor hívjunk mentőt?

  • ha csecsemőről vagy gyerekről van szó,
  • ha gomba, mérgező növény vagy tengeri élőlény okozta mérgezésre gyanakszunk,
  • ha erős, folyamatos a hányás,
  • ha véres a hányadék vagy szurokszerű fekete a széklet,
  • ha fokozódó láz, szédülés erős fejfájás jelentkezik.

Mindenképpen forduljunk orvoshoz akkor is, ha az egyébként gyengébb  tünetek 24 órán túl nem enyhülnek.  

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés