MindenegybenBlog

ERRE KÉSZÜLJ!!! Ezentúl mindig legyen nálad pénz ha orvoshoz, kórházba, vagy bármilyen szakrendelésre mész! Hiába van TAJ kártyája, ezekért az ellátásokért idén júniusban MÁR FIZETNIE KELL! >> Itt a lista – mutatjuk mi fizetős és mennyibe kerül :

Figyelem! Erről tudjon ha orvoshoz, kórházba, szakrendelésre megy! Mutatjuk melyik ellátásokat finanszírozza a TB, mi az amibe Önnek is be kell szállni és mi amit mind az utolsó fillérig ki kell fizetnie >>>

 

Melyik ellátás mennyibe kerül?
Az állami egészségügyi rendszerben értelemszerűen három kategóriát különböztetünk meg finanszírozási szempontból: a teljes mértékben finanszírozott szolgáltatásokat, a részben finanszírozott szolgáltatásokat és a nem finanszírozott szolgáltatásokat. Első megközelítésként nézzünk ezekre néhány példát, majd világítsuk meg, hogy mennyi pénzt kapnak a szakrendelők egyes elvégzett beavatkozásokért, hogy jobban lássuk, miért is tart itt az állami egészségügy.

Nem finanszírozott szolgáltatások:
Természetgyógyászat (pl.: akupunktúra, méregtelenítés, ásványterápia, jóga)
Wellness (pl.: aromaterápia, élményfürdő, relaxáció)
Plasztikai műtétek esztétikai céllal
Fogászat implantológia esztétikai céllal

Részben finanszírozott szolgáltatások:
Rheumatológia (pl.: gyógytorna, gyógymasszázs, gyógyfürdő)
Fogászat (pl.: fogászati implantológia)
Rehabilitáció (fizioterápia, gyógytorna, baleseti utókezelés)
Speciális szűrővizsgálatok
Betegszállítás
Betegápolás – idősápolás
Gyógyászati segédeszközök
Fizio- és fizikoterápiás készülékek (TENS készülék, lábmasszírozók, melegítő párnák, izületrögzítők, inhalátor, infra lámpa, Bioptron lámpa)

Finanszírozott szolgáltatások:
Járóbeteg-ellátás beutalóval (pl.: szülészet-nőgyógyászat, gyermekgyógyászat, szemészet, sebészet, belgyógyászat, bőrgyógyászat, röntgen, egyes fogászati beavatkozások)
Gondozók (tüdőgondozó, bőr- és nemi beteggondozó, onkológiai, pszichiátriai, addiktológiai gondozó)
Alap szűrővizsgálatok

A fenti felsorolás messze nem teljeskörű, arra azonban rávilágít, hogy nem olyan nehéz belefutni olyan szolgáltatásba, melyért, ha csak részben is, de fizetnünk kell (egy fogtömés már ebbe a körbe tartozik). Érdemes emellett végiggondolni, hogy a közfinanszírozott rendszerben a sürgősségi esetektől eltekintve hosszú várakozási időre kell számítani, vagyis a teljes egészében vagy részben térített ellátások kapcsán is el kell szenvedni egy korlátozást, mely maga a várólista és a várakozási idő. Sokan úgy igyekeznek elkerülni ezt a kellemetlenséget, hogy az állami rendszeren kívül keresnek megoldást, de sok olyan beteg is van, aki inkább nem megy orvoshoz, holott szüksége lenne az orvosi ellátásra.

Ha már az állami ellátás színvonalánál tartunk (mely a fenti összegeknek is köszönhető), akkor a hosszú várakozási idők és a később taglalt problémák mellett érdemes megjegyezni még egy bosszantó komponens, a hálapénz jelenlétét, mely a beavatkozás komplexitásától függően tízezres nagyságrendtől több százezer forintos tételig terjedő összeget is kihúzhat a beteg zsebéből.

Összefoglalva tehát: betegnek lenni mindenképp kellemetlen, melyre az állami rendszer színvonala rátesz még egy lapáttal. Legjobban mindenképp a tudatos egészségmegőrzéssel, a betegségek megelőzésével járhatunk, nem árt azonban tudni, hogy betegség esetén is kínálkozik alternatív megoldás, méghozzá elérhető áron, a megszokottnál jóval magasabb színvonalon.

Forrás: http://www.egeszsegokosan.hu

2018-07-22 12:14:18 - Mindenegyben Blog