MindenegybenBlog

Emberek figyelem! Most hozták nyilvánosságra! Olyan változás jön a magyar kórházakban, ami sok ember életébe kerülhet!

Jajj a betegeknek, ha ez a terv összejön: ápolók fognak altatni!

Az index értesülései szerint, abban az esetben, ha minden a kormány tervei szerint alakul, akkor kiterjesztett Magyarországon 2019. februártól, szakápolói képzéssel is lehet majd altatni, ugyanis akkorra végeznek a Pécei Tudományegyetem új képzésén az első olyan hallgatók, akik majd önálló altatásra kapnak jogosultságot.

Ez pedig az aneszteziológusok, azaz altatóorvosok szerint bizony nem jó ötlet!

A Pécsi Tudományegyetem Aneszteziológia szakápolói mesterképzést indít, de egyelőre még nem derült ki, hogy a szakot elvégző ápolók, pontosan milyen esetekben dolgozhatnak majd orvosi felügyelet nélkül. Veszélyes lesz, ha orvos nélkül vezényelnek le egy altatást, az altató orvosi szakma véleménye szerint, még abban az esetben is, ha egyébként “rutinesetnek” minősül egy-egy műtét.

A következőket nyilatkozta az Indexnek egy aneszteziológus:

„Ebben a szakmában nincs rutineset. A legváratlanabb komplikációk gyakran az ilyen rutineseteknél következnek be, a bonyolult eseteket általában annyira előkészítjük és megtervezzük, hogy ott kevéssé történik váratlan esemény. Mit tudna tenni ilyenkor egy másfél éves képzésen átesett szakápoló, aki egyedül van a beteg mellett?”-írja az index 

Ma ahhoz, hogy valaki altatóorvos lehessen, előbb el kell végezni a 6 éves orvosi egyetemet), ezután pedig egy újabb ötéves képzési periódus következik.

Megkérdezték a képzést szervező egyetemet is az Index cikkében, ahol elmondták, hogy az altatóorvosokat az új végzettséggel nem lehetne helyettesíteni, szerintük azt mutatják a nemzetközi példák hogy a szakápolók és orvosok által végzett altatások esetében, az ugyanolyan rizikójú betegeknél nincs minőségbeli különbség.-írja az index 

2017-12-20 16:49:24 - Mindenegyben Blog