Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Elkészült a vízöntő teljes személyleírása. Óriási szerencséd van, ha a párod e csillagjegy szülötte
Mindenegyben Blog - 2019. augusztus 11. (vasárnap), 20:12

Elkészült a vízöntő teljes személyleírása. Óriási szerencséd van, ha a párod e csillagjegy szülötte (1. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2019 aug 11

A Vízöntõ (Aqarius) jellemzése:

Az állatöv 11. jegye a nap január 21 és február 19 között halad keresztül.

Szinbóluma az ember vizeskorsóval. Régi ábrázolási módja: ember helyett angyal öntötte a vizet, jelképezve ezzel, hogy az "élet vizét" az érzékelhetõn, megismerhetõn túli égi forrásból meriti, s szabadon hinti szét, érdemre való tekintet nélkül az emberiség javára. Az õsi keleti népeknél a víz a lelket jelentette: a lelket, mely az értelmen, s az ésszerüségen túlnézve intuíciójával, inspirációktól hajtva meglátja a lényeget.

A kiömlött víz megkülönböztetés nélkül áramlik mindenkihez s ez azt jelenti, hogy az egész emberiség iránt érdeklõdik.

Jele: az egymás fölött elhelyezkedõ két hullámvonal. Régészeti kutatások azt tárták fel, hogy a hullámvonal a régi korokban a vizet jelképezte, s úgy gondolták, a jel ezt a szimbólumot fedi. Az idõk folyamán ez az elképzelés módosult, s a két hullámvonalat a bölcsességet jelképezõ kígyókkal hozták analógiába.

Modern korunkban a Vízöntõ jelleg a tudományok iránti érdeklõdésben különösképpen megmutatkozik. A Vízöntõ ember józan ésszel kidolgozza intuitív elképzeléseit, hogy azok a gyakorlatban is hasznosíthatók legyenek. Figyelme különösképpen a rádiózás, a radar, a film irányába fordul, melyeknél szükség van a " hullámokra". Uralkodó bolygója a Szaturnusz, a karma bolygója. A karma jelentése: minden tettnek megvan a gyümölcse. A Szaturnusz jelképezi a korlátozást, a merevítést és adja a komoly, mély gondolatokat a valódi elmélyedés képességét.

Hirdetés
[ ]

Mindez a Vízöntõ ember személyiségében körültekintésben, felelõsségérzetben, kötelességtudatban mutatkozik meg. A vélemények megoszlanak abban a kérdésben, hogy társuralkodónak tekintsék-e az Uránuszt-t. Az asztrológusok sok rokon vonást ismernek fel az uránuszi tulajdonságok s a Vízöntõ tulajdonságok között.

Az Uránusz az újító, a reformátor, a modern elõrehaladás serkentõje, a szabadság és függetlenség jelképe. Az uránuszi emberrõl elmondható, hogy ötletszerû és ennélfogva kiszámíthatatlan.A számára különleges dolgokat szereti. Érdeklik a modern technika vívmányai.

A forradalmár Uránusz uralma küzdelmet hoz a személyiségébe. Az uránuszi függetlenség, szabadságvágy és a hagyománytisztelet hiánya ellentétesnek tûnik a szaturnuszi óvatossággall és higgadtsággal. Ha azonban közelebbrõl megvizsgáljuk a dolgot nem éppen a forradalmár az, aki rendíthetetlenül és mereven ragaszkodik elképzeléseihez?

A Vízöntõ potitív töltésû, szilárd minõségû levegõjegy. A szilárd minõség határozott jellemet jelent, aki ragaszkodik ahhoz, hogy céljait a saját maga elképzelte módon valósítsa meg, s ettõl nehéz eltéríteni. Kitartóan véghezviszi amit elhatározott, vagy elvállalt.

Szívósan, állhaatatosan küzd az eredményért, s azt vasmarokkal meg is õrzi.

A levegõ-elem intellektuális, szellemi és mûvészi érdeklõdést és tehetséget ad. Könnyû felfogást, változatosság iránti szeretet, sokoldalúságot és minden újnak a szeretetét.

A két minõség látszólag ugyan ellentétes, de valójában kiegészítik egymást, mert a szilárd minõség a szétforgácsolódást megakasztja.

A levegõre jellemzõ közlékenység a gondolatok, információk szállításában, s az eszmék, emberkapcsolatok közti széthintésében mutatkozik meg.

A hangsúlyozottan Vízöntõ-személyiség:

Hirdetés

Talán két kép: a szfinx és az udvari bolond különösen megvilágítja a mélyebb lényét. A szfinx messzetikintõ, mindenen keresztülnézõ mosolyát látjuk tükrözõdni a Vízöntõ-ember arcán, jobban mondva azon a maszkon, amit hord. Nem árulja el mit érez, mit gondol és mit akar. Az udvari bolond szerep megengedi, hogy a legmélyebb igazságokat, a legragyogóbb szellemessségeket, a legszélesebb megjegyzéseket dobhassa oda a hatalom birtokosának. Ezt teszi a Vízöntõ-ember is ikor a szfinx-álarc mögül a szavak fegyverét használja az érinthetetlen pozíciókban ülõkkel szemben. Kivétel nélkül minden Vízöntõ-szülöttben benne rejlik az isteni szikra, a lángész valamilyen adottsága. Magas szellemiségû reformer, aki maga is szül új, eredeti értékes ideákat és emellett érdekli minden új gondolat, eszme, mely telve van lehetõségekkel. Sokszor annyira ragaszkodik saját elképzeléseihez, elgondolásaihoz, ötleteihez, hogy nehezére esik bármi másra áthangolódnia, vagy esetleg belátnia, hogy más szempontokk is vannak az övén kívül.

A cikknek még nincs vége, lapozz!
Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés