A város támogatást nyújt majd a költözéshez, de a teljes összege nem haladhatja meg a piaci ár 100 százalékát. Nem haladhatná meg a 12 millió forintot: az eladási ár és a támogatás összege. Itt megjegyzik a lap munkatársai, hogy ez a hódmezővásárhelyi ingatlanpiaci viszonyokat tükrözi, és véleményük szerint : más városokban más értékeket kellene figyelembe venni.
Egy másik nagyon fontos részlet: a volt paneltulajdonos a gyermeke vagy unokája részére is megvásárolhatja a csere lakóingatlant a támogatás felhasználásával, erre természetesen haszonélvezeti jogot szerez.Automatikusan lennének jogosultak a támogatásra, a kettő, vagy több gyermekes családok, abban az esetben, megfelel egy kormányrendeletben rögzített méltányolható lakásigény kritériumainak a megvásárolni kívánt lakás.A közgyűlés dönt majd a támogatásokról, egyedi kérelem alapján, és egyedi kivizsgálást követően. Közcélt fognak szolgálni az előterjesztés szerint az önkormányzat tulajdonába kerülő panellakások, ennek fényében arra lehet következtetni, hogy nem az egyetlen megoldási lehetőség a visszabontás, Hódmezővásárhelyen.Most egy munkacsoport alakul az önkormányzatnál, és a program aktuális helyzetéről az érintetteket lakossági fórumokon tájékoztatják majd.
A Kormányinfón Lázár János azt is elmondta, hogy a projektről kikérték 210 hódmezővásárhelyi lakástulajdonos véleményét. A visszajelzésekből kiderült, hogy sokan szívesen költöznének a városban üresen álló, nem ipari technológiával épült kertes házakba, természetesen akkor, ha ehhez megfelelő támogatást kapnának. A felmérésből kiderül, hogy a megkérdezettek 30-40 százaléka költözne azonnal, 30-40 százalék pedig a jelenlegi lakásában igenis jól érzi magát, a többiek csak akkor tudnának mozdulni, ha megfelelő támogatáshoz jutnának.A miniszter elmondása szerint a belvárosukban 500-700 darab olyan üresen álló ingatlan van, amelyeket nyugodtan fel lehetne használni erre a célra.