Az emberek nagy része bizonyos időközönként álmatlansággal küzd. Este nehezen alszik el, vagy felébred az éjszaka kellős közepén, és csak hajnalban tud visszaaludni. Ilyenkor a másnap bizony nyűgösen, és eredménytelenül telik. Az alábbiakban megmutatjuk, mi lehet az oka, ha nem tudsz aludni éjszaka.
A hagyományos kínai orvoslás szerint szervezetünk egy igen pontosan működő biológiai óraként működik, és ez mindenkinél más és más. Vannak korán kelők, van, aki később szeret lefeküdni, de annak is megvan a pontos ideje, hogy melyik napszakban melyik szervünk működik jobban. Azonban annak is jelentősége van, hogy hány órakor szoktunk felébredni, ha álmatlansággal küzdünk.
Ez a leggyakoribb típus, az emberek nagy része ebben az időszakban küzd álmatlansággal. Azt jelzi, hogy ilyenkor ülepedik le a napi stressz, szorongás, aggodalom. Ajánlott valamilyen relaxációs technikát elsajátítani, meditálni, megnyugodni elalvás előtt.
A kínaiak szerint ilyenkor az epehólyag aktivitása okozza az ébrenlétet, ez kapcsolatban áll az érzelmi csalódásokkal. Ahhoz, hogy jobban tudjunk aludni meg kel bocsátanunk másoknak, és önmagunknak is. El kell fogadnunk a körülöttünk levő dolgokat.
Ha ebben az időszakban gyötör valakit az ébrenlét, akkor azt jelzi, hogy a májával nincsen valami rendben, vagy elfojtott haraggal küzd. Felébredéskor érdemes inni egy-két korty hideg vizet, és próbáljuk megfejteni kire, vagy mire haragszunk. Igyekezzünk megbocsátani, és sokkal hamarabb vissza fogunk tudni majd aludni.
[LAPOZAS]a kínaiak szerint ilyenkor mindig valami sugallatot, fontos gondolatot vagy ötletet kaphatunk egy magasabb isteni erőtől. Megvilágosodhatunk céljaink elérése érdekében. Az ébredés ebben az időszakban kapcsolatban lehet a zen energiával, amely a tüdő központjához kapcsolódik, de levertség és szomorúság is okozhatja az álmatlanságot ebben a periódusban.
érzelmi blokkok lehetnek a szervezetünkben, de vastagbél problémák is okozhatják az álmatlanságot. Próbáljunk meg ellazulni, vagy látogassuk meg az illemhelyiséget.