4. A másik bizonyíték, hogy ez nem egy tényleges baleset, hanem átverés, hogy a sértett és a tanuk sem követlenek tőled semmit. Ehelyett olyan kifejezéseket használ a sértett “Most mit csináljunk?”, “Ön mit javasol?” Ez azért van, hogy ne lehessen a későbbiek folyamán csalással vádolni őket. Nem tettek semmi rosszat, csak megkérdezték, hogy ön mit javasol, mit tegyenek. Erre felajánlod nekik, hogy kifizeted a károkat, tehát ők nem felelősek, nem követeltek semmit.
A kérdéseikre egy kérdéssel kell válaszolni ” Ön mit mond, mit tegyünk?” Ha erre a csaló hárít és azt mondja, hogy az te javaslatodra kíváncsi, akkor nyugodj meg, ez egy átverés. Hívd a rendőrséget.
5. Ne félj kihívni a rendőrséget. A sértett felel az értékeiért, ez ha nem átverés lenne, még akkor is csak egy véletlen baleset, amit a sértettnek bizonyítania kell. Hívd ki bátran a rendőrséget, ne félj, te nem vagy hibás. Az ilyen esetekben általában nem indul hivatalos eljárás, mert ha a csalók látják, hogy nem hagyod magad és márpedig te kihívod a rendőrséget ahelyett, hogy felajánlanád, hogy fizetsz nekik, rögtön hátrálnak. Ettől a helyzettől megrémülnek előfordulhat, hogy a színjáték kedvéért azt mondják, hogy hívd csak ki a rendőröket, de ez csak a műsor része, félnek mert tudják, hogy nincs igazuk.
6. Légy nyugodt! Ne mutasd ki a félelmed, nincs okod rá, hogy idegeskedj, mert te semmi rosszat nem követtél el. Ha kiabálnak, vagy erőszakosnak tűnnek, akkor se ess kétségbe és ne mutasd ki a félelmed. A saját álláspontod mellett tarts ki, ragaszkodj ahhoz, hogy hívod a rendőrséget és maradj nyugodt.
Manapság egyre több az átverés, sajnos sok módon megpróbálják a védtelen emberek pénzét kicsalni. Ezért is fontos, hogy minél több emberhez eljusson ez a hír, ne dőlj be a csalóknak és hívd fel rá a családtagjaid figyelmét is.