Az alábbi egyszerű módszert viszonylag nehezebben gyökereztethető növények gyökereztetéséhez ajánljuk: első lépésben le kell vágnunk a növényről egy olyan ágat, amely erős és egészséges, és ennek a gyökerét mézbe áztatjuk, majd a méz rétegre fahéjat teszünk.
Egy poharat megtöltünk földdel, és ebbe ültetjük a mézzel és fahéjjal előkészített águnkat. Ezek az anyagok azért kedveznek a növény fejlődésének, mert visszaszorítják a káros mikroorganizmusok szaporodását, illetve elpusztítják azokat, és védik a növény friss gyökereit a rothadástól.
Locsolás után a gyökereztető poharunkat egy zacskóba helyezzük, annak érdekében, hogy a víz ne párologjon el. Ha megfigyeljük, észre fogjuk venni, hogy nagyjából öt-tíz napon belül gyökeret ereszt a kis növénykénk.
Kikotyogta a titkot a kertész, így fogja ontani a virágokat a muskátli !
A muskátli hálás, gyönyörű növény. Nem csoda, hogy – különösen a futó típus – szinte mindenhol díszíti az európai házak ablakait, erkélyeket. Nem annyira vízigényes, a botlásaidat megbocsájtó növény. Ha rendszeresen tápoldatozod, és még a konyhában is gondolsz rá, késő őszig kifogyhatatlanul ontja majd a virágokat.
Ha most vásárolsz új palántákat, keresd a kicsit drágább, de öregebb töveket. Ezek nagyobbak, erőteljesebbek, ellenállóbbak a nehézségekkel szemben, és kevesebb odafigyelést igényel a gondozásuk.
HirdetésEz az évszázadok óta a magyar faluk piciny ablakait tipikusan díszítő növény nem őshonos nálunk. Dél-Afrikából származik. Ha az igényeit kutatod, csak gondolj a déli földrész éghajlatára. Azok a körülmények az ideálisak a virágözönnel pompázó muskátlitartásához.
Mik a szükségletei?
Igazán nem meglepő, hogy a fény a legfontosabb elem a muskátliszámára. Akkor virágzik igazán szépen, ha legalább fél napon keresztül süti a nap.
Meleg
Nem bírja a fagypont alatti hőmérsékletet. Teleltetés nélkül elpusztul. Tehát tulajdonképpen egynyári virág.
Víz
Nem kifejezetten vízigényes növény, de ha sok virágot akarsz, kánikulában akár naponta kétszer is meg kell öntözni.