Egy héten belül a második postás vesztette életét munka közben
Újabb postás vesztette életét munkavégzés közben.
Ez a második haláleset a Postánál egy héten belül. A szakszervezet csütörtök délután a Facebook-oldalán jelentette be, hogy a szanki posta kézbesítője munkavégzés közben életveszélyes darázscsípés következtében hunyt el. Egyelőre nem lehet tudni, hogy allergiás reakció lépett-e fel a csípés következtében – írja a 444, hozzátéve, hogy ez az eset is Bács-Kiskun vármegyében történt.
Az első eset :
Egy tragikus eset rázta meg Magyarországot , amikor egy helyettesítő postás szerdán hőgutát kapott a rendkívüli hőségben. A kiskunhalasi postás Kelebián helyettesítette kollégáját, amikor az extrém hőség miatt összeesett. A járókelők találtak rá eszméletlenül, és azonnal riasztották a mentőket. Mentőhelikopter érkezett a helyszínre, és csak azután tudták kórházba szállítani, hogy a testhőmérsékletét sikerült visszahűteni 43 fokra (Népszava) (Blikk).
Az eset tragikussága tovább fokozódik, mivel Kelebián éppen a tragédia előtti napon mérték az év eddigi legforróbb napját, 41,6 Celsius-fokkal. A férfit életveszélyes állapotban szállították a kiskunhalasi kórház intenzív osztályára, ahol az orvosok minden erőfeszítése ellenére sem tudták megmenteni az életét (24.hu).
Ez az eset felhívja a figyelmet a szélsőséges időjárási körülmények veszélyeire, különösen azokra, akik szabadtéri munkát végeznek. A történtek mindannyiunk számára emlékeztetőül szolgálnak, hogy mennyire fontos a megfelelő óvintézkedések betartása a hőségben (Blikk).ak rá, és azonnal mentőt hívtak. Egy mentőhelikopter is érkezett a helyszínre, de csak akkor tudták kórházba szállítani, miután sikerült visszahűteni a testhőmérsékletét 43 fokra.
A hőhullám ideje alatt legalább 10-15 százalékkal többen haltak meg.
A szokásos 3500 eset helyett most már 4300 riasztást kapnak a mentők huszonnégy óra alatt, ami nagyon magas érték.
A mostani hőhullám miatt annyit dolgoznak a mentők, mint a koronavírus-járvány csúcsidőszakában, ezért folyamatosan csoportosítják át a kapacitásaikat – derült ki az RTL Híradóból. Főként egyszerűbb rosszullétekhez riasztják őket, de sok a súlyos eset, például infarktus is.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője szerint nehéz megmondani, hogy egy szívinfarktus hátterében milyen szerepet játszik a magas hőmérséklet, az aktuális időjárási helyzet, de a statisztika azt mutatja, hogy most már nem csak a legveszélyeztetettebbek, az idős, krónikus betegek, hanem a fiatalok is olyan veszélyben vannak, amire érdemes odafigyelni.
Ezek az egyszerű lépések segíthetnek megőrizni egészségedet és elkerülni a hőhullám okozta rosszullétet.
„A szokásos 3500 eset helyett most már 4300 riasztást kapunk huszonnégy óra alatt, ami nagyon magas érték, idézi a Covid alatti nagyon magas betegszámot. Minden erőfeszítést megteszünk azért, hogy gyorsan odaérjünk minden helyszínre. A bajtársainktól is komoly teljesítményt igényelnek ezek a napok” – mondta Győrfi Pál.
A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központnál (NNGYK) még várnak a hőség miatti halálozási adatokra, de az RTL-nek nyilatkozó szakértőjük szerint az már biztos, hogy legalább 10-15 százalékkal többen halnak meg a hőhullám alatt, ráadásul minél tovább tart a hőhullám, annál nagyobb a veszteség.