Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Dupla összegű családi pótlék jár rengeteg magyar családnak! Ekkor igényelheti a közel kétszeres összegű családi pótlékot
Mindenegyben Blog - 2017. október 05. (csütörtök), 18:23

Dupla összegű családi pótlék jár rengeteg magyar családnak! Ekkor igényelheti a közel kétszeres összegű családi pótlékot (1. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2017 okt 05

GY KAPHAT A CSALÁD DUPLA! KÉTSZERES ÖSSZEGŰ CSALÁDI PÓTLÉKOT MINDEN HÓNAPBAN! NEM CSAK BETEG GYERMEK UTÁN ADJÁK!! ITT VANNAK A FELTÉTELEK!

Kik igényelhetik, kiknek jár?

Az emelt szintű családi pótlékot ugyanazok igényelhetik meg, mint a standard családi pótlékot: azaz a szülő, a nevelőszülő, a szülő házastársa, a gyám, az örökbefogadó szülő, a hivatásos nevelőszülő, az a személy, akinél ideiglenes hatállyal került elhelyezésre a gyermek, a gyámügyi törvény alapján, a személy, aki már elindította az örökbefogadási eljárást, a gyermekotthon vezetője, és a szociális intézmény vezetője. Emelt szintű családi pótlékot a tartósan beteg, vagy súlyos fogyatékkal élő, illetve 1500 gramm súly alatt született újszülött után igényelhetnek.

Az emelt szintű családi pótlék az alap családi pótlékhoz hasonlóan a gyermek születésétől lehet igénybe venni. Ez dupla összegű is lehet!

Az ellátás összege:

Hirdetés
[ ]

tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermeket nevelő család esetén 23.300 Ft

tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermeket egyedülállóként nevelő személy esetében 25.900 Ft

18. életévét betöltött tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos személy esetén 20.300 Ft. A tartósan beteg, illetőleg súlyosan fogyatékos gyermek után magasabb összegű családi pótlékot folyósítanak a betegség fennállásig, illetőleg a gyermek 18. életévének betöltéséig.

(Normál esetben :

1 gyermekes család: 12.200.-

1 gyermeket nevelő egyedülálló szülő: 13.700.-

Hirdetés

A 18 évesnél idősebb személy abban az esetben jogosult a magasabb összegű családi pótlékra, ha a tizennyolcadik életévének a betöltése előtt munkaképességét legalább 67%-ban elvesztette, legalább 50%-os mértékű egészségkárosodást szenvedett, vagy akinek egészségi állapota a rehabilitációs hatóság minősítése alapján a tizennyolcadik életévének a betöltése előtt sem haladja meg az 50%-os mértéket, és ez az állapot legalább egy éve tart, vagy előreláthatólag legalább egy évig fennáll. Tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos az a 18 évesnél äatalabb gyermek, aki az 5/2003. (II.19.) ESZCSM rendeletben meghatározott betegsége, illetve fogyatékossága miatt állandó vagy fokozott felügyeletre, gondozásra szorul.

A betegségek között találjuk pl. a sokakat érintő asztmát, illetve egyes ételallergiákat is. A gyermek kezelése során a házi gyermekorvos illetve a gyermeket ellátó szakorvos hívja fel a szülő ágyelmét a magasabb összegű családi pótlék igénylésének lehetőségére.

Magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségek listája

A magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségek és fogyatékosságok A) 1. Anyagcsere- és endokrinbetegségek 1. Phenylketonuria és egyéb enzimbetegségek (laboratóriumilag igazolt, különleges diétát igénylő esetek, pl. laktózérzékenység). 2. Cukorbetegség (diabetes mellitus). 3. Egyéb súlyos endokrin- és anyagcserebetegségek.

A) 2. Anyagcsere és gasztroenterológiai betegségek 1. Coeliákia 2. Dermatitis herpetiformis Duhring, lineáris IgA dermatózis 3. Mucoviscidosis 4. Krónikus gyulladásos bélbetegségek (M. Crohn, colitis ulcerosa) 5. Gastroesophagealis reflux betegség, amely intraoesophagealis pH-méréssel és endoscopos vizsgálattal egyaránt igazolt, valamint 6 hónapnál hosszabb gyógyszeres kezelést igényel 6. Egyéb súlyos gasztroenterológiai betegségek (pl. terheléssel igazolt táplálékfehérje-allergia, mely 2 éves kor felett is fennáll)

A cikknek még nincs vége, lapozz!
Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés