Úgy gondolja, Szél Bernadettéknek lett volna mozgástere, különösen azután, hogy a DK visszalépett abban a körzetben egyoldalúan, ahol az LMP társelnöke indult, de ezt a zöldpárt semmilyen módon nem viszonozta. Gréczy hozzátette: a Jobbikkal szemben nem voltak illúzióik, hogy a tárgyalás együttműködésre vezethetne velük.
A jövőben azonban ezt nem zárnák ki, de a szóvivő szerint meg kell várni, hogy a Jobbik milyen irányba megy el Vona Gábor távozása után. „Ha a militáns Toroczkai-féle erő kap erőre, az behatárolja a lehetőségeket”- fogalmazott Gréczy Zsolt, aki szerint a szombati, „százezres tömeg mégiscsak azt üzente, hogy mindenkire szükség lehet”.
A választással kapcsolatban azt mondta, saját hibájuknak tartja, hogy lehettek volna még esetleg olyan tartalékok náluk is, amivel további együttműködést lehetett volna kicsikarni ellenzéki oldalon, bár így is úgy érzi, hogy a falig elmentek. Gréczy Zsolt hozzátette: többen úgy vélik, még sikeresebb lehetett volna a DK szereplése, ha Gyurcsány Ferenc miniszterelnök-jelöltként szerepel náluk és nem listavezetőként.
A jövőről szólva azt mondta a DK szóvivője, hogy szerinte „rettenetesen nehéz időszak előtt áll az ország”, ezért szeretnék megalakítani az új NER-t, a Nemzeti Ellenállás Rendszerét. Gréczy szerint ehhez a pártok és civilek közötti együttműködésre van szükség. Úgy vélekedett: az elmúlt négy évben kaszabolás volt, a sajtó, a pártok, a civilek kerültek sorra, aztán egyszercsak azt vesszük észre, hogy lehull a vasfüggöny.