Kiadhatja az összevont adóalap adóját csökkentő kedvezmény igénybevételére jogosító igazolást: • szakambulancia vagy kórházi osztály szakorvosa • a jogosultságot megállapító orvosi dokumentáció (a leleteid, ambuláns lapok) alapján pedig a háziorvosod is. A betegek tapasztalatai alapján ehhez a témához kétféle orvosi hozzáállás van: 1. Ha szerencséd van akkor a orvosod ismeri az eljárást, előveszi a nyomtatványt, kitölti és odaadja. 2. A másik lehetőség, hogy az orvosod dokid nem érti,hogy mit akarsz tőle, mert még nem találkozott hasonló kéréssel, és közli, hogy ő nem könyvelő vagy adótanácsadó. Ha a kezelőorvosod elzárkózik az igazolás kiadása elől, akkor érdemes felkeresni a háziorvost, ha ő sem jártas a témában, akkor még mindig lehet fordulni a a szakorvosodhoz. Abban az esetben, ha az orvosnak nincs megfelelő formanyomtatványa, akkor le tudod tölteni, és már felkészülten tudod az orvost felkeresni.: orvosi_igazolas_sulyos_fogyatekossag_adokedvezmenyhez
Mennyi adókedvezmény jár a cukorbetegség után? Évente változik a betegségekre járó adókedvezmény összege , a minimálbér alakulásától függően. Mindig az aktuális minimálbér 5%-a, az adókedvezmény havi összege. A minimálbért évről-évre emelik , ennek függvényében növekszik az adókedvezmény is . Ne a szakmai garantált bérminimumot nézd, hanem a minimálbért. és a bruttó összeg a számítás alapja! A súlyos fogyatékosság adókedvezménye 2017-ben:
127 500 Ft * 5 %= 6375 Ft Havonta 6375 Ft adókedvezmény jár. 2017-ben, ez éves szinten már 76500 Ft !
A súlyos fogyatékosság adókedvezménye 2018-ban:
138 000 Ft * 5 %= 6 900 Ft
Tehát havonta 6 900 Ft adókedvezmény jár. Ez éves szinten már 82 800 Ft!
Nem dolgozol egész évben, csak pár hónapig? Azokra a hónapokra lehet igénybe venni a cukorbetegségekre járó adókedvezményt, amelyik hónapokban a betegség fennáll, nem csak azokra a hónapokra, amikor dolgozol!