MindenegybenBlog

Borzalmas hírek érkeztek ! Már 23 ember halt bele a koronavírus elleni vakcinába: kiderítették kikre lehet kockázatos

Huszonhárman elhunytak Norvégiában nem sokkal azután, hogy megkapták a koronavírus elleni oltóanyag első dózisát. Norvégia ezért figyelmeztet: a védőoltás túl kockázatos lehet a 80 évnél idősebb és gyógyíthatatlan beteg emberek számára – írta a 24. hu  a Bloomberg információi alapján.

A legsebezhetőbbek számára még a legenyhébb mellékhatások is súlyos következményekkel járhatnak. Akiknek csak nagyon kevés idejük van már hátra, azok számára a vakcina előnyei marginálisak lehetnek– adta tájékoztatásul a norvég közegészségügyi intézet.

Az országban 13 olyan elhunyt boncolását végezték el, akik megkapták a védőoltást. Az eredmények arra utalnak, hogy a mellékhatások okozták az idős, rendkívül gyenge immunrendszerű emberek halálát. Norvégiában eddig 33 ezer ember kapta meg a Pfizer és a BioNTech vakcina első dózisát.

[LAPOZAS]

Cikk 2:

Megkapták a védőoltást, 48 órával később meghalt két egészségügyi dolgozó!

Két, súlyos eset történt Ausztriában as AstraZeneca oltása közben: egy 49 éves nő véralvadási komplikációk miatt meghalt, egy 35 éves nőt pedig vérrög okozta tüdőembóliával kezelnek, írja a Reuters. Mindketten a zwettli klinikán dolgoztak ápolóként.

Elővigyázatosságból felfüggesztették az oltást az AstraZeneca vakcináival Ausztriában miután egy 49 éves nő véralvadási komplikációk miatt meghalt, egy 35 éves nőt pedig vérrög okozta tüdőembóliával kezelnek Zwettl városában!

Közleményében az osztrák szövetségi egészségügyi hivatal, a BASG hangsúlyozta, jelenleg nem tud ok-okozati összefüggésről az oltás és a haláleset, illetve a megbetegedés között, elővigyázatosságból azonban felfüggeszti a vakcinálást az érintett AstraZeneca-szállítmány dózisaival.

Az AstraZeneca vakcinájának nem ismert mellékhatása a vérrögképződés, ami tüdőembólia kialakulásához vezethet. Bár a Reuters kereste, a brit–svéd cég egyelőre nem fűzött kommentárt az osztrák hatósági bejelentéshez. Vakcináját az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) 23 ezer résztvevővel világszerte végzett kísérleti fázisok után hagyta jóvá január 30-án.

2021-03-08 12:45:59 - Mindenegyben Blog