BORUL MINDEN!!Sinopharmal oltották? – ez Önt is érintheti! Nagyon súlyos információ látott napvilágot! >>
A magyar hatóságok egy évnyi pereskedés után a napokban kiadták a keleti vakcinák hazai engedélyeztetési eljárása során keletkezett szakértői dokumentumokat. A Transparency International (TI) Magyarországnak megküldött iratokból az látszott, hogy az oltóanyagok vizsgálatára kijelölt bizottságnak komoly aggályai voltak a Szputnyik és a Sinopharm előállításánál alkalmazott módszerekkel kapcsolatban, de az, hogy pontosan milyen problémákat találtak a szakemberek, eddig nem derülhetett ki: a hatóságok ugyanis a kiadás előtt cenzúrázták a szöveget, és vaskos részeket kisatíroztak a jelentésből.
Hadházy Ákos csütörtöki szerint viszont a titkosításnál bénázhatott az adatkező hatóság, mert egy pofonegyszerű megoldással láthatóvá tehetők a kitakart megállapítások.
A független képviselő szerint a visszaállított szöveg alapján egyértelmű, nem véletlen, hogy a kormány a bírói döntés ellenére is el akart titkolni több részletet. A kiperelt dokumentáció orosz vakcinára vonatkozó részéből ugyanis olyan mondatokat satíroztak ki, mint:
- A teljes körű helyes laboratóriumi gyakorlat megállapítására és ellenőrzésére nem volt lehetőség.
- A dokumentáció a gyártásfejlesztés kísérleti stádiumát, laborméretű (5 literes) gyártási eljárást mutat be, melynek több lépése manuálisan, sterilfülke alatt történik, ami növeli a hibaforrások, így az inkonzisztens gyártás lehetőségét.
- Több lényeges, a hatékonyságot és biztonságot érintő vizsgálat hiányzik.
- A készítmény hatóértéke nem állapítható meg pontosan.
- Így a készítmény stabilitásáról sem tudhatunk pontosat.
- Fentiek alapján a klinikai és preklinikai vizsgálatok sem értékelhetőek.
- A szennyezések feltérképezéséről, az ettől való mentességről nincs elég adat.
- Vírus kontaminációval való rizikóelemzést nem adtak be.
- A hatóanyag-tartalom vizsgálati módszere elavult és pontatlan.
Hadházy szerint a teljes szakértői szövegből az látszik, hogy az orosz vakcina engedélyezése „egy hatalmas rulett” volt magyarok százezreinek egészségével és életével. A kormány hatalmas szerencséje, hogy úgy tűnik, végül az orosz vakcinának volt értékelhető hatékonysága, bár a pontos eredmények továbbra is titkosak – írta a politikus hozzátéve, hogy a kínai vakcina esetében a Transparency által kiperelt iratokban azért nem kellett túl sok mindent kitakarni, mivel eleve nagyon kevés dokumentumot nyújtottak be.
zputnyik V: az orosz vakcina mellékhatásai oltás után
Az orosz Szputnyik V oltás után ezek a mellékhatások és oltási reakciók léphetnek fel.
HirdetésA Szputnyik V vakcina beadása után ezek lehetnek az oltási reakciók:érzékenység, fájdalom és duzzanat a beadás helyén,gyengeség,fejfájás,fájdalom,rossz közérzet,orrdugulás, orrfolyás,lázesetleg bőrmelegség az injekció beadásának helyén,étvágytalanság,hányás,szédülés.Mivel lehet kezelni az oltási reakciót?A felsorolt reakciók enyhítésére fájdalom- és lázcsillapító gyógyszer alkalmazható. Ezek átmeneti reakciók, melyek általában beavatkozás nélkül is megszűnnek.
Okozhat-e vérrögöt a Szputnyik vakcina?Miután az orosz oltóanyag is ún. vektorvakcina, amelynek előállítása hasonlít az Astra Zeneca vakcinájához felmerül a kérdés, hogy mi a helyzet a trombózisveszéllyel az orosz oltóanyag esetén.
Ahogy korábban megírtuk, Orosz Egészségügyi Minisztérium közleménye szerint a Szputnik V esetében nem kaptak egyetlen jelentést sem trombózisról, azaz nem okoz vérrögöket. Ezt a hírt a vedomosti.ru hírportál osztotta meg a Szövetségi Egészségügyi Felügyeleti Szolgálat, a Roszdravnadzor igazgatójának, Alla Samoilovának nyilatkozatára hivatkozva.
Samoilova szerint ez azért van így, mert a Szputnik V vakcina soklépéses tisztítási eljárása nyomán kizárják azon szennyező DNS-ek nagymennyiségű jelenlétét, amely a tombózis kockázati tényezője.
"Folyamatosan figyeljük a koronavírus elleni oltások biztonságosságát - mondta Alla Samoliova. A vakcina használatának kezdete óta egyetlen olyan esetet sem regisztráltunk, amely az koronavírus elleni oltás alkalmazásából származna, és a mellékhatások gyakorisága sem haladja meg a 0,1 százalékos arányt" - mondta.