Az ország nagy részének betesznek, ha az Aldi és a Lidl kénytelen lehúzni a rolót
Veszélyben az Aldi, Lidl, a Spar, a Tesco és a többi, külföldi tulajdonú kiskereskedelmi lánc, miután az elmúlt hónapokban többször is nyilvánvalóvá tette a kormány, hogy ki akarja szorítani ezeket az üzleteket az országból. -írta meg a nlc.hu.
Hogy mi a baj ezzel? Először is, hogy odajárunk vásárolni, és nem véletlenül. A magyarok egyre jobban szeretik az Aldit, a Lidl-t és a Penny-t, ezzel szemben egyre kevesebbet vásárolnak a magyar tulajdonú CBA, Real és COOP üzleteiben. És én ezt mélységesen megértem.Egyrészt ugye az áraik miatt, amik átlagosan 15-20 százalékkal barátságosabbak, mint a magyar üzletláncokban, de azt még valahogy kibírom, ha drágább lesz a kaja – habár ezzel, így a válság kellős közepén nem mindenki van így.
A maszkviseléssel és távolságtartással kapcsolatosan eddig bevezetett szabályok továbbra is érvényesek, azzal, hogy a 10 000 főnél nagyobb település egyes közterületein a maszkviselés kötelező. A területek kijelölése a polgármester feladata. Sporttevékenység során, valamint a parkokban, illetve zöldterületeken a maszk viselése továbbra sem kötelező.
Magán és családi rendezvények (például: születésnap) 10 főig megtarthatóak, amelybe a 14 év alattiak nem számítanak bele.
Továbbra is kiemelten fontos az idősek és krónikus betegek védelme. Az időseket is kérjük, hogy fokozottan figyeljenek magukra és az általános óvintézkedések betartására. Felhívjuk a figyelmet, hogy a kórházakban és az idősotthonokban változatlanul látogatási tilalom van érvényben.
Az egészségügyi dolgozók mellett a védekezésben résztvevő szociális dolgozók, a rendőrök, katonák és közszolgálati tisztviselők is díjmentesen használhatják a közösségi közlekedési eszközöket. Az ingyenes utazáshoz munkáltatói igazolás szükséges arról, hogy a személy a veszélyhelyzettel összefüggő vagy a koronavírus-világjárvány következményeinek elhárítása érdekében szükséges feladatokat lát el.
Az üzletek – a gyógyszertárak és a benzinkutak kivételével – este 7 óráig maradhatnak nyitva és utána a kijárási tilalom lejártával, tehát leghamarabb reggel 5 órakor nyithatnak ki. A rendeletben nem említett szolgáltatók és szolgáltatások (például fodrász, masszőr, személyi edző) a szokott rendben működhetnek a kijárási tilalom szabályai mellett.