Az ügyben megkerestük a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányságot is.
Frissítés!
A rendőrség reagált:
Tájékoztattak, hogy az ide vonatkozó, közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. tv. 20. § (4) bekezdése szerint: „Nincs helye bírság kiszabásának, ha a jogsértő cselekmény elkövetése óta két év eltelt (elévülés)”.
A Kecskeméti Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya 17 eljárás során közigazgatási bírság kiszabásáról rendelkezett a határozatában, egy eljárásban pedig még nem született döntés, további eljárási cselekmény miatt.
A szabályszegésnek minősülő jogsértésekért való felelősségről és a kiszabható bírságról a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény és az annak végrehajtására kiadott a közúti árufuvarozáshoz, személyszállításhoz és a közúti közlekedéshez kapcsolódó egyes rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegéről, valamint a bírságolással összefüggő hatósági feladatokról szóló 156/2009. (VII. 29.) Kormányrendelet rendelkezik.
Ahogy fogalmaztak: jogalkalmazó szervként a rendőrségnek a tevékenységét a hatályos jogszabályok alapján kell végeznie, az eljárás alá vont személyek tekintetében se pozitív, se negatív irányban nem alkalmazhat megkülönböztetést. Ezen túlmenően tájékoztatjuk, hogy a közigazgatási hatósági eljárásban – ellentétben például a szabálysértési eljárással – az eljáró hatóságnak a kötelezően alkalmazandó szankció alkalmazását (bírság kiszabását) illetően nincs mérlegelési jogköre.
Forrás: Bors