Pedig a férfi fizetne, a nyugdíjából levonhatnák a részleteket, de a bíróság már nem reagált a kérvényeire, a végrehajtás elhalasztására, jogerőre emelkedett az eljárás, amelynek tegnap elérkezett a szomorú, végső aktusa is.
Mire a Blikk a helyszínre ért, Károly háza már kongott az ürességtől. Leszerelt csapok, a konyhabútornak is csak a helye mutatja, egy hete itt még főztek. Sehol egy bútor, egy kép, egy függöny. Károly, aki a két kezével építette húsz éve a gyönyörű családi házat, már mindent összepakolt.
– Először úgy gondoltam, odaláncolom magam a kapuhoz, nem engedek be senkit, de hát soha még csak hangosan sem beszéltem senkivel egész életemben – sírta el magát a Blikknek. – Beteg ember vagyok, sztrók, infarktus, cukorbetegség, emiatt már dolgozni sem tudok, pedig fűtésszerelőként most aztán lenne munkám. Ez a tortúra lelkileg is tönkretett, fogalmam sincs, ma estétől hol fogok aludni.
Károly állítja: a házát egy 610 ezer forintos személyikölcsön-tartozás miatt árverezte el a hatóság. Az új tulajdonos , a Budapesti Ingatlanforgalmi Kft. 15 millió forintot fizetett az ingatlanért.
– Elismerem a tartozásom, fizetni akarok, mégis utcára tettek. Próbáltam kérvényezni, hogy kaphassak egy kis időt, de senki nem segített. Onga polgármestere elhajtott, mondván, nem az ő hatásköre, a bíróságra személyesen mentem be egy halasztási kérelemmel, majd a végrehajtótól tudtam meg, hogy elutasították, mert én hivatalos választ nem kaptam.
Beatrix: 38 millióért vitték el a félmilliárdos házamat – Lelepleztük, hogyan működött a Schadl-féle végrehajtói maffia
Károly történetén a 4000 lakosú Onga egy emberként háborog: igazságtalannak tartják, hogy ennyi pénzért elveszik valaki feje felől a tetőt. Ráadásul a vételárból sem kap semmit a férfi, a bírságok, az illetékek mellett a végrehajtó díját is ebből a pénzből vonják le, s mindenki nyer az ügyleten, csak a beteg férfi nem.
– Nagyon sajnáljuk Károly bácsit, mindenkinek segített, ő volt a legjobb víz- és gázszerelő messze környéken, jó árakkal, tisztességes munkákkal – keseredett el az egyik szomszéd, Lakatos Rozália. – Megdöbbentő, hogy mennyire nincs emberség egy ilyen eljárásban, hogy csak a pénzt nézik.
Dr. Kádár Petra Pálma, miskolci végrehajtó pontosan érkezett a 13 órára meghirdetett eljárásra, 7 fős rendőri kísérettel, lakatossal, az új tulajdonos képviselőjével. A jogász azonnal kijelentette, a végrehajtói kamara engedélye nélkül nem nyilatkozhat az eljárásról. A Blikknek csak annyit mondott el az ügyről, hogy a budapesti székhelyű Intrum Zrt. kezdeményezte a végrehajtást, őt csak illetékességből kérték fel az eljárás lefolytatására. A rendőröknek nem akadt dolguk, Németh Károly – bár feldúltan – ellenállás nélkül adta át az ingatlant. Annyit még elmondott, sosem a tartozását, mindig csak az eljárás jogszerűségét, a kérelmei, egészségi állapota semmibe vételét vitatta.
A végrehajtást kérő cég választ ígért megkeresésünkre, ám az cikkünk megjelenéséig nem érkezett meg. A Blikk információi szerint a végrehajtást elrendelő budapesti cég és a vevőként szereplő társaság székhelye ugyanabban a budapesti irodaházban van.