Elkezdődött a második kör: a kormányhivatalok január elsejétől már az 53-57 éves, hamarosan nyugdíjba lépő korosztályt keresik meg adategyeztetés céljából. Összesen 590 ezer embernek kell leellenőriznie a nyugdíjnál is figyelembe vehető kereseteit. Mutatjuk, mit kell tenni, ha nem stimmelnek hivatal adatai.
A legtöbben még nem is tudnak róla, pedig még jóval a nyugdíjba vonulásuk előtt egyeztet velük a Nyugdíjfolyósító a szolgálati idejükről és egyéb, a nyugdíjat befolyásoló adataikról.Ez mindenkinek előnyös ugyanis, amikor a nyugdíjhoz kerül az illető a már minden adat a Nyugdíjfolyósítónál lesz, letisztázva így villámgyorsan megkaphatja az őt megillető nyugdíjat.Ezzel az eljárással pótolják a hiányzó és az esetlegesen téves adatokat, amik komoly galibát okozhatnak a nyugdíjak számolásánál.
A második ütemben, 2017. január elsejétől az 1960. és 1964. között születettekkel egyeztetnek a nyugdíjbiztosítási igazgatási szervek.TAJ számuk szerint rendezik sorba az embereket és ennek megfelelő sorrendben fogják megkapni az értesítő, adategyeztető leveleket.Ennek a korosztálynak az adategyeztetésére összesen 2 év van, így ne ijedjen meg ha még a napokban vagy hetekben nem érkezik meg a levél.Ebben a 2 évben olyanokat értesítenek ki akik 53-57 év közöttiek! Sajnos nekik bőven van még idejük az adategyeztetésre, ugyanis azok esetében akik 1957-ben születtek már 65 éves!!! nyugdíjkorhatárral kell számolni!
Minden érintett egy kimutatást és egy tájékoztató levelet fog kapni! A kimutatást nagyon alaposan kell tanulmányozni, ugyanis a leendő nyugdíj összege függ tőle és ha valami nem stimmel azonnal jelezni kell az illetékes hatóság felé,írja a penzcentrum.hu
MI A TEENDŐ HA NEM ÉRTÜNK EGYET VELE >>>>
Abban az esetben, ha a kimutatással kapcsolatban valamilyen észrevételünk van, (Pl. nem tartalmaz minden időszakot, amit biztosításban töltöttünk) akkor az úgynevezett elfogadó/észrevételező nyilatkozaton kell ezt jeleznünk, amit a kimutatással együtt elküldenek nekünk. Az észrevételek megtételére 60 nap áll rendelkezésünkre.
A nyilatkozathoz mellékelni kell azokat az eredeti dokumentumokat (pl. munkakönyv, leckekönyv, katonakönyv stb.), amelyek alátámasztják észrevételeit
– hívja fel a figyelmet az ONYF.
MI A TEENDŐ HA EGYETÉRTÜNK VELE >>>>
Ha egyetértünk a kimutatásban foglaltakkal, akkor ezt is az elfogadó/észrevételező nyilatkozattal jelezhetjük.