Akik átestek a fertőzésen és oltásban is részesültek, a tanulmány szerint a mutánsok széles skálája ellen, hosszútávon védettek lehetnek – ez azt jelentheti, hogy a vakcinák új variánsokhoz történő módosítását sem kell túl gyakran elvégezni. A tanulmányban ezt az Alfa, Béta, Gamma és Iota variánsokkal erősítették meg.
AZ EGÉSZ VÍRUST TARTALMAZÓ OLTÁS LEHET A TUTI
Prof. Tóth Sándor virológus a téma kapcsán a Borsnak elmondta:
Ha az elölt vírust tartalmazó vakcinával történik a ráoltás, mint pl. a Sinopharm vagy az indiai Covaxin, akkor két típusú oltás felvételével az új, még nem ismert mutánsok ellen is védettek lehetünk.AZ ÚJ INDIAI VARIÁNS KÓRHÁZI KEZELÉST IGÉNYLŐ, SÚLYOS KÓRLEFOLYÁSA ELLEN A HAZÁNKBAN JELENLEG ALKALMAZOTT OLTÁSOK MINDEGYIKE VÉD
– fejtette ki a magyar professzor.
MÁR A CSECSEMŐK OLTÁSÁT IS TESZTELIK
A Pfizer után a Moderna is teszteli a koronavírus elleni vakcinája klinikai vizsgálatát hat hónap és 12 év közti gyerekeken. Azok a csecsemők védettek, akik édesanyja várandóssága vagy a szoptatás ideje alatt megkapta a covid elleni oltást. Emiatt csak hat hónapos kortól tesztelik a gyógyszergyártók kisebb dózisban a vakcinájukat. Tóth Sándor szerint a gyerekekre semmivel sem veszélyesebbek az oltások, mint a felnőttekre.A GYEREKEKNEK FOLYAMATOSAN ÉRIK AZ IMMUNRENDSZERÜK, AZ ELSŐ BCG OLTÁS ÉLŐ LEGYENGÍTETT BAKTÉRIUMMAL, PÉLDÁUL MÁR 6 HETES KORÓL MEGKAPJÁK.