A koronavírus tájékoztató oldalon 3,8 millió vakcina érkezett, az első és második oltás közötti időt meghosszabbították, mit lehet erről tudni? Válasz: Ahol a gyógyszerfelhasználási idő lehetővé teszi, ott meghosszabbodott a két oltás közötti időtáv. A Pfizernél 42 nap, AstraZenecánál 12 hét, tehát ezeknél több oltást tudunk első oltást beadni. A kínai esetén 28 napra kapják a második oltást, vannak orvosok, akik azt mondják, hogy itt is lehetne hosszabbítani, de amíg erről nincs hatósági engedély, addig ezt nem lehet megtenni. Az orosz vakcinánál ez a kérdés értelmezhetetlen, mert ez az egyetlen vakcina, ahol az első és a második vakcina különböző.
Mit kell tenni, ha valaki alternatív orvoslással elérhető védettséget ajánl? Válasz: A kuruzslás bűncselekmény. Ha valakinek orvosi végzettsége van, akkor minden orvosi protokoll vonatkozik rá, amit a szakterület megalkotott a koronavírus kapcsán, aki ezeket nem tartja be, büntetőjogi és polgárijogi felelőssége is van.
Nem tartanak attól, hogy a négyzetméter alapú boltnyitás az tumultusokat fog okozni? Válasz De tartunk tőle, ezért kértük meg az Operatív törzset, hogy vizsgálja meg ezt a kérdést.
Mi a felelőssége a kormánynak abban, hogy a halálozási adatok növekszenek? Válasz: a növekedés valós, de nem tér el a többi európai országban tapasztalható trendnek. Vannak országok, ahol nem írnak bele a koronavírus áldozatait tartalmazó listába olyanokat, akiket Magyarországon igen. Egy objektív összehasonlítási mód van, ez a többlethalálozás, tehát, hogy mennyivel többen haltak meg most és az elmúlt évben, vagy elmúlt öt év átlagában. tavaly 8,7 százalékkal többen haltak meg, mint 2019-ben. Az elmúlt öt év átlagához viszonyítva 6,3 százalékos a növekedés. Az uniós országokban 10,2 százalékos a növekedés 2020 és 2019 vonatkozásában, tehát Magyarországon a védekezés sikeres. Ízléstelen arról beszélni, hogy hol halnak meg többen. Több uniós országban kapkodva döntöttek intézkedésekről, Magyarország világos szabályokat szabott meg a védekezés területén.