Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
5 nukleáris katasztrófa, melyet eltitkoltak a világ elől
Mindenegyben Blog - 2019. július 04. (csütörtök), 11:56

5 nukleáris katasztrófa, melyet eltitkoltak a világ elől (2. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2019 júl 04

Valóban ott volt az atomikus töltet a gépen, és fel is robbant, a területet pedig idővel lezárták, hogy felmérjék a károkat, és a nukleáris sugárzást.

Állítólag rengeteg ember halt meg a baleset okozta radioaktív sugárzás következményeként, de ezeket mind-mind eltusolta a kormányzat és a hadsereg.

Végzetes tűz Windscale-ben

A windscale-i üzem célja az volt, hogy minél előbb elő tudják állítani az angolok saját atombombájukat. A grafitmoderátoros reaktoroknak azonban van egy sajátossága, mégpedig az, hogy a maghasadásnál keletkező gyors neutronok időnként kilökdösik a grafitrácsból az atomokat, amelyek maguktól csak magasabb hőmérsékleten tudnak visszaugrani rácsbeli helyükre, miközben hő formájában adják le a kilökődéskor felvett pluszenergiájukat.

Ez egy láncreakciót indít el, ami veszélyes hőmérséklet növekedést okozhat, ha nem kontrollált körülmények között zajlik.

A reaktor mérnökei ezért időnként óvatosan felmelegítették a reaktor grafitmagját, hogy az atomok visszatérjenek eredeti helyükre.

Egy ilyen művelet során csúszott ki az irányítás a kezükből, ami végül katasztrófához vezetett.

Az eset 1957-ben történt. Az első riasztó jelet a reaktor kiáramló hűtőlevegőjében megjelenő sugárzás növekedése adta, majd a töltőnyílásokban vörös izzás volt látható. A tűz aztán váratlanul egyre nagyobb méreteket öltött, egyre gyorsabban kezdett terjedni. Egy lehetséges óriási atomkatasztrófa lehetősége kezdett kibontakozni.

A mérnököknek óriási szerencséjére a víz óvatos beeresztésével a tüzet el tudták oltani, de a kiáramló levegővel összesen 700 TBq (terabecquerel) aktivitású égéstermék került a szabadba.

Hirdetés
Hirdetés

A szerencsés időjárási viszonyoknak köszönhetően a lakosságot nem kellett kitelepíteni, azonban sokan úgy vélik, a káros sugárzás még így is hatással volt az ott élőkre, csak erre a kormány szándékosan nem figyelmeztette őket.

Mi több, megpróbálták az egészet letagadni, elbagatellizálni. Diszkréten, titokban gyűjtöttek tejmintákat ottani tehenekből, hogy megmérjék a sugárzás mértékét.

Később a hatóságok tanácsára az érintett 500 négyzetkilométeres körzetben megtiltották a tehéntej fogyasztását közel egy hónapra. Sokan úgy hiszik, hogy a kormány azért próbálta elkenni az ügyet, mert a közvélemény a bomba-program ellen hangolódott volna ha kiderülnek a valódi okok.

Katasztrófa a Santa Susana laboratóriumban

A kaliforniai Santa Susana laboratóriumban 1959-ben egy végzetes esemény következett be. Amikor a nátrium reaktor kísérlet közben a reaktor leolvadt, mindenkinek tele lett a gatya a mérnökök közül, ugyanis küszöbön volt egy gigantikus nukleáris katasztrófa.

Közel 5 hétbe telt, mire az Atomenergia Bizottság állást tudott - vagy inkább akart - foglalni az ügyben.

A cikknek még nincs vége, lapozz!
Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés