MindenegybenBlog

2 perce tették közzé!!! Koronavírus: ez lehet az 1. jel, hogy fertőzöttek vagyunk!

5 perce tették közzé!!! Koronavírus: ez lehet az 1. jel, hogy fertőzöttek vagyunk!

A legfrissebb kutatások az alapján a koronavírus fertőzés 1 tünete lehet, melyre soha nem is gondolnánk, sőt sokan talán észre sem vesszük, de  végképp nem tulajdonítanánk koronavírus fertőzésnek…pedig nagyon árulkodó lehet, ha ezt tapasztaljuk azonnal kezdjünk gyanakodni!

A COVID-19-et okozó koronavírus eleinte az orr belsejében bujkál, és csak később terjed át a tüdőre, ezért tud hosszú ideig észrevétlen maradni. Van azonban egy kezdeti tünet, ami leleplezheti a sejtparazitát: a szaglás elvesztése – bizonyították a Cincinatti Egyetem kutatói.-írja az origo. hu 

“A szaglásvesztés a betegség bármely stádiumában jelentkezhet, de első tünetként különösen árulkodó lehet” – mondta Sedaghat, aki szerintegy ilyen, látszólag jelentéktelen kezdeti szimptómára vélhetően sokan nem figyelnek fel, ezért is terjedhet hatékonyan a kórokozót.

Országos tisztifőorvos: kiemelten kell ügyelni az idősekre és a krónikus betegségben szenvedőkre

Egyértelműen a koronavírus-járvány második hullámának felszálló szakasza figyelhető meg Magyarországon, amelyben kiemelten ügyelni kell az idősekre és a krónikus betegségben szenvedőkre - mondta az országos tisztifőorvos az M1 aktuális csatornának nyilatkozva.

 

Müller Cecília emlékeztetett, az elmúlt 24 órában 6212 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 238 056 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 189 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 5513 főre emelkedett. A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 68 525 fő, az aktív fertőzöttek száma 164 018. Az aktív fertőzöttek 20%-a, az elhunytak 22%-a, a gyógyultak 25%-a budapesti. 7812 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 639-en vannak lélegeztetőgépen.

[LAPOZAS]

Nagyon fontos, hogy ne lazuljon a védekezés, továbbra is ki kell tartani a maszkviselés, a távolságtartás és a kézfertőtlenítés mellett, az idősekre, krónikus betegekre pedig különösen vigyázni kell - húzta alá Müller Cecília.    Hangsúlyozta, hogy a járványban eddig elhunytak több mint 50 százalékánál azonosítanak valamilyen szív- és érrendszeri betegséget, valamint számosan szenvedtek daganatos, vagy valamilyen anyagcsere megbetegedésben, például cukorbetegségben.    Számukra különösen magas kockázatot jelent a koronavírus, ugyanis sok esetben szorulnak kórházi kezelésre, amelynek során lélegeztetőgépre is kell kerülniük - tette hozzá.    A tisztifőorvos nagyon fontosnak nevezte, hogy a koronavírusból otthon gyógyulók ismételten jelezzenek háziorvosuknak, amennyiben romlik egészségi állapotuk, például nehéz légzést, magas lázat tapasztalnak.    Súlyosabb tünetek esetén mindenképpen igénybe kell venni a kórházi kezelést, mert az úgynevezett középsúlyos állapot nagyon gyorsan változhat, és akkor már intenzív terápiára van szükség - mondta.    Müller Cecília kitért arra is, hogy a PCR-tesztek száma folyamatosan nő, és továbbra is bővítik a kapacitásokat, így a tesztelést mindenkin elvégzik, akinek arra szüksége van. 

2020-12-04 18:31:43 - Mindenegyben Blog