Az ikonikus ausztrál kalap az ország érintetlen vadságát hivatott szimbolizálni. Dolly hamarosan a cég arca lett és képei egész Ausztráliában elterjedtek.
Sajnálatos módon a hírnévnek magas ára lett, olyan, amilyet senkinek nem szabadna megfizetnie. Dolly ugyanis 14 évesen kioltotta saját életét miatta.
Dolly komoly bántalmazás áldozata volt. A zaklatás óriásivá duzzadt a neten, de olyan módon, hogy Dolly környezetében lévő felnőttek nem észlelték ennek súlyosságát. A szülei csak annyit vettek észre, hogy Dolly “a legvidámabb kislány” szorongó tinédzserré vált, aki alig akart iskolába járni.
“Nem tudom, hogy egy 12 éves egyáltalán érti-e ennek a szónak a jelentését, de szerintem nem kellene.” – mondta Kate.
“Mondogattam neki, hogy minden jobb lesz, hogy be fog illeszkedni. Hogy mindenki ezen igyekszik, és valahogy kialakul majd egy hierarchia. Csak legyen jóindulatú, ez a lényeg.”
Mivel Dolly egy farmon, az ország peremrészén nevelkedett fel, ezért már alapból kissé kívülállónak érezte magát. A bántalmazói a neten ezt a helyzetet csak még rosszabbá tették számára.
Tick, Dolly édesapja szerint a lány szeretett volna elmenekülni a világból. Ezt sajnos meg is valósította, hiszen 2018. január 3-án véget vetett életének.
A szülők azt az éjszakát életük “leghosszabb éjszakájaként” írták le, miközben lányuk élettelen testét karjaikban tartva várták, hogy kiérkezzen a mentő. Mivel a család távol lakott, ezért órákat vett igénybe a dolog.
Pár nappal később Tick egy hosszú és érzelem dús üzenetet írt a Facebookra Dolly életéről.
Többek között megköszönte a támogatást, amiben részesült, ugyanakkor megszólította azokat a fiatalokat, akik lányát a szakadék szélére juttatták.
[LAPOZAS]Az Akruba Hats, értesülve a tragédiáról, kampányt indított, amelynek keretében igyekszik országszerte felhívni a figyelmet a bántalmazások, zaklatások következményeire.
Ha tetszett a cikk, kérlek, ne felejtsd el megosztani ismerőseiddel!