A ködlámpák csak akkor működnek, ha a fényszórót tompított fénnyel használja.
Ne feledje, hogy a ködlámpák fénye rendkívül erős, ezért helytelen használat esetén veszélyt jelenthetnek a közlekedés többi résztvevőjére nézve. Ha felszáll a köd – akár végleg, akár időlegesen –, azonnal kapcsolja ki a ködlámpákat.
Figyeljen oda arra is, hogy mi történik az autó belsejében. A köd páralecsapódást okozhat, amely az ablakokon megülve tovább ronthatja a látási viszonyokat. Az ablakok páramentesítéséhez kapcsolja be a szélvédő és a hátsó ablak fűtését. Az is segíthet, ha egy kicsit megnyitja az ablakokat. Ez nemcsak a párásodást csökkenti, de azt is lehetővé teszi, hogy Ön hallja a környezetéből érkező hangokat, ami segíthet kiegészíteni a rossz látási viszonyok miatti hiányos helyzetérzékelést. Ugyanezért javasoljuk azt is, hogy kapcsolja ki a rádiót.
A féktávolság ködben még nagyobb jelentőségre tesz szert, hiszen a járművezetők hajlamosak hirtelen fékezni. Jóllehet nagy a kísértés, hogy szorosan kövesse az Ön előtt haladó – és így tájékozódási pontként szolgáló – autót, ezt semmiképpen ne tegye: ha ugyanis az váratlanul fékez, Ön nekiütközhet hátulról. Ehhez hasonlóan, ha úgy érzi, hogy az Ön mögött haladó autó kényelmetlenül közel van Önhöz, inkább álljon félre és engedje el, semmint hogy a saját biztonságát kockáztassa.
Figyeljen oda a sebességre. Ha nincs mihez viszonyítania, könnyen előfordulhat, hogy nem érzékeli reálisan a saját sebességét. Egyenletes, kiszámítható sebességgel haladjon – a szokásosnál lassabban, de ne veszélyesen lassan –, és számítson rá, hogy bármikor felbukkanhat Ön előtt valamilyen akadály.