Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Gondolatmorzsák
Hamarabb megöl a kiégés, mint gondolnád
Mindenegyben Blog - 2019. június 12. (szerda), 20:30

Hamarabb megöl a kiégés, mint gondolnád (3. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2019 jún 12

Paul Ch. Donders úgy látja, hogy a folyamatosan felénk áramló információk között szünetet kell tartani, rendszeresen el kell csendesedni.

– Hasonlóképpen fontos a mozgás, a napi 10 ezer lépés, a testmozgás hetente 2-3 alkalommal, és a megfelelő mennyiségű víz fogyasztása. Ez nem kerül sokba, ez csak önfegyelem kérdése, és ezért senki más nem tehető felelőssé, csak te.

A hatodik rezilienciafaktor, a tudatosság és a szenvedély a reziliens emberek alaptulajdonsága. Szenvedélyesen élnek, tesznek céljaik eléréséért, és ez nem csak motiválja, de energiával is feltölti őket.

Hirdetés
[ ]

"Az élet egészséges élvezete - az önmagunkhoz való jóság - szoros kapcsolatban áll "önmagunk szeretetével" is. Amikor Jézust megkérdezték, hogy miben áll az Istennek tetsző élet lényege, ő így felelt: "Szeresd azért az Urat, a te istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és teljes erődből. Ez az első parancsolat. A második pedig ehhez hasonló: Szeresd felebarátodat, mint magadat. Nincs más ezeknél nagyobb parancsolat." Márpedig ha szeretjük magunkat, akkor jónak is kell lennünk magunkhoz - például úgy, hogy élvezzük az élet kisebb-nagyobb örömeit. Ez azonban nem működik automatikusan. Be kell építenünk a mindennapi életünkbe bizonyos "szertartásokat", amelyek emlékeztetnek rá, hogy legyünk jók magunkhoz."

Az utolsó, de egyik legfontosabb terület az egészséges kapcsolatokról szól. Időt kell fektetni kapcsolatainkba, és ha ez nem megy olyan jól, megtanulható. Kulcsa a jó kommunikáció.

– Ha valaki azt mondja neked, hogy "mindig" vagy "soha", akkor állítsd meg, mert ez a kommunikáció legagresszívebb formája, ez nem párbeszéd. A kommunikáció csak a bizalom, a tisztelet és a hasznosság szűrőjén keresztül működhet.

Hirdetés

"Meg kell rá tanítanunk magunkat, hogy ne a negatív tapasztalatokra koncentráljunk, hanem mindenben a pozitívumot keressük, mert ez a bizalom erősítése mellett az önbizalom fejlesztésében is segít."

Fontos ismernünk társunk és saját magunk "szeretetnyelvét", mert érzéseinket, gondolatainkat csak így tudjuk érthetően és hatékonyan közvetíteni egymás felé.

A kedvesség jót tesz az egészségnek"...valahányszor kedvesek vagyunk másokhoz, különféle kémiai reakciók mennek végbe a szervezetünkben: agyunk szerotonint és dopamint választ ki, amelyek pozitívan befolyásolják a hangulatunkat, vagyis optimistábbak leszünk tőle. Amikor ilyen interakció történik két ember között, oxitocin is termelődik, ez a hormon pedig a másokhoz való kötődésünket erősíti. ... Sokan azt hiszik, hogy kedvességüknek és a hozzá tartozó társas kompetenciáknak elsősorban a környezetük látja hasznát, pedig nem így van, ugyanis mindenekelőtt saját magunk profitálunk belőle."

A reziliencia fejlesztésével képessé válhatunk felismerni azokat a stresszfaktorokat, amelyek számunkra a legveszélyesebbek, feltérképezhetjük saját energia-háztartásunkat, megtanulhatjuk a stressz szintjének csökkentését, a belső konfliktusok kezelését, így megelőzve a fizikai, az érzelmi, vagy éppen a kreatív kiégést.

(Idézetek forrása: Paul Ch. Donders: Reziliencia - Hogyan fejlesszük lelki ellenálló képességünket, és előzzük meg a kiégést?, Harmat, Budapest, 2019)

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés