Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Gondolatmorzsák
A kutatók szerint boldogabbak azok a gyerekek, akiknek szoros kapcsolatuk van a nagyszüleikkel
Mindenegyben Blog - 2019. május 30. (csütörtök), 14:46

A kutatók szerint boldogabbak azok a gyerekek, akiknek szoros kapcsolatuk van a nagyszüleikkel

Hirdetés
Hirdetés
2019 máj 30

Az amerikai Brigham Young Egyetemen készült egy tanulmány, amely azt vizsgálta, hogy milyen és mekkora szerepet töltenek be a nagyszülők a gyermekek fejlődésében. A kutatás megerősítette, hogy a nagyszülők nagyban tudják javítani a gyerekek boldogság és elégedettségérzetét.

“Az érdekelt minket, hogy a gyerekek számára mennyire fontosak a nagyszülők, ezért a kutatás során rengeteg olyan kérdést tettünk fel, ami a nagyszülőkhöz kapcsolódó érzelmi közelségre vonatkozik”

– mondta a tanulmány egyik vezetője, Jeremy Yorgason

Hirdetés
[ ]

A vizsgálatban valamivel több mint 400 ötödikes, 10-11 éves gyereket kérdeztek nagyszüleikkel való kapcsolatukról, azt is beleértve, hogy döntéshelyzetben kapnak-e tőlük tanácsokat, illetve az is érdekelte a kutatókat, hogy ha a gyermek életében probléma merül fel, azt megosztja-e a nagyszülőkkel.

A kérdőívek kiértékelése után azt állapították meg a szakemberek, hogy a nagyszülők és az unokák közötti érzelmi kötelék nagy hatással van a gyerekek pszichológiai, szociális, sőt, tanulmányi fejlődésére is. Kimutatták, hogy ha a nagyszülők aktívan részt vesznek unokáik életében, akkor a gyerekek döntő többsége elkötelezettebbé válik a tanulmányaival kapcsolatosan is. Emellett egy szoros nagyszülő-unoka kapcsolat olyan szociális készségek fejlődését is segíti, mint az empátia vagy a gondoskodás.

A nagymamák és a nagypapák tehát fontos “erőforrások”. Annak köszönhetően, hogy a kisiskolás gyerekek a szüleiken kívül más felnőttekkel is kapcsolatot tartanak, könnyebben tudják befogadni az őket körülvevő világot. Egy jó, szeretetteljes nagyszülő-unoka kapcsolat nem függ sem az anyagi helyzettől, sem attól, hogy az unoka szülei együtt vannak-e, vagy elváltak. Az sem szempont, hogy együtt lakik-e a gyermek a nagyszüleivel, sőt, általában erősebb kötelék alakul ki a felek között, ha nem egy háztartásban élnek! A tanulmány szerint ennek az lehet az oka, hogy külön háztartásokban élve a nagyszülőktől sokkal kevesebb korlátozó-fegyelmező üzenet érkezik, az együtt töltött időben mindkét fél inkább a másik pozitív tulajdonságaira fókuszál. Ez különösen fontos a korai kamaszkorban, amikor a szülők és a gyermekek között elkezdenek kialakulni a konfliktusok. “Ezekben az időkben az unokák bizalmast, szövetségest is látnak a nagyszülőkben.” – mondta Yorgason

Azok a gyerekek, akik közel állnak nagyszüleikhez, több önbizalommal rendelkeznek, mivel a szüleiken kívül a nagyszülők részéről is érzelmi biztonságban vannak.

És hogy mi a tanulság? Egy közeli nagyszülő-unoka kapcsolatból mindkét fél rengeteget tud profitálni, szebbé tudják tenni egymás életét. Szánjunk sok időt az unokáinkra!

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés