4. A hibáztatás érzése meggátolja a szülőket a helyes nevelésben
A gyerekek hamar elfelejtik a haragot, ne félj nemet mondani a gyerekednek mert így tanul meg azért harcolni ami igazán fontos a számára. Nem arra kell tanítani a gyereket, hogy ajándékot várjon minden jó osztályzat után, mert így nem fogja tudni azt, hogy mi a feltétel nélküli szeretet és a belső motiváció.
5. A szülők nem osszák meg a hibáikat a gyerekekkel
Mondd el a gyerekednek azt, hogy te milyen hibákat követtél el amikor annyi idős voltál mint ő. A gyerek fel kell legyen készülve mentálisan a kudarcra és az általa hozott döntések következményeire. Mondd el inkább azt neki, hogy te mit éreztél amikor egy olyan helyzetbe kerültél és mit tanultál belőle.
6. A szülők összekeverik az intelligenciát és az okosságot a felnőttkorral
A szülők elég gyakran összekeverik az intelligenciát és az okosságot a felnőttkorral, mert azt hiszik, hogy egy intelligens gyerek már fel van készülve az életre, de ez nem minden esetben van így. Ha egy gyereknek vannak különleges tehetségei az még nem azt jelenti, hogy felnőtt.
7. A szülők nem mutatnak példát
A szülők példát kellene mutassanak a gyereknek arról az életről amilyet neki szeretnének. Tanítsd meg őt arra, hogy felelősséget vállaljon a szavaiért, mutass példát neki. Figyeld a tetteidet mert a gyereked követ téged. Ne hazudj, mert ő észreveszi a legcsekélyebb füllentést is. Ha nem fogsz csúnyán viselkedni akkor a gyereked is a jó viselkedést fogja választani.