Amennyire csak lehet, mi szülők meg akarunk győződni arról, hogy a gyermekeink soha nem szenvednek, de nem tudjuk megvédeni őket mindentől. Tehát amikor a kisbabáink elkerülhetetlenül megbetegednek, mindent meg kell tennünk, hogy meggyógyuljanak. Ez azt jelenti, hogy meg kell ismerjük a gyakori betegségeket, és néhány olyat, amely nem olyan gyakori, és utána kell járjunk,írja a harmonikum.co
Az elmúlt években egy valószínűtlen betegség tért vissza: a skarlát. Tehát mielőtt a gyermekeden szörnyű kiütések jönnek ki, fontos tudni, hogy mi az, hogyan kell felismerni, és mikor kell kezelni a kicsit.
Itt van minden, amire szükséged van ahhoz, hogy megvédd és gondoskodhass a gyermeked védelméről:
Hirdetés
Mi a skarlát?
A skarlát, régies nevén vörheny egy baktérium – nevezetesen a Streptococcus pyogenes – által okozott akut fertőző betegség. Cseppfertőzéssel terjed. Kb. egy hét lappangás után láz, torokfájdalom, nyaki nyirokcsomó-duzzanat, majd pontozott, apró elemű bőrkiütés lép fel – ekkor típusos a kép. Adott esetben igen jellegzetes, lobos garatképletek észlelhetők.
A kiütés leginkább a hajlatokban – a melegnek kitett helyeken – látható, és az egyébként összefolyó pírral borított orcák mellett szintén jellemző módon megkímélt – sápadt – a száj körüli terület. A nyelven először vaskos fehéres lepedék, majd annak leválása után a kissé fellazult, erősen papillázott nyelv látható.
A torokból rendesen kitenyészthető a kórokozó. A kiütés ennek egyik toxinjának a következménye. A skarlát obligát módon (ha a beteg arra nem érzékeny) penicillinnel kezelendő – ez jelenthet szájon át való kezelést is.