Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Fiúk-lányok, vélemény?
Macskabölcső: madzag átvevős játék, amivel elképesztően ügyesedik a gyerek keze – Emlékszel még, hogyan kell játszani?
Mindenegyben Blog - 2023. december 23. (szombat), 17:59

Macskabölcső: madzag átvevős játék, amivel elképesztően ügyesedik a gyerek keze – Emlékszel még, hogyan kell játszani? (1. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2023 dec 23

A "macskabölcső", ismertebb nevén "madzag átadó játék", egy rendkívül kedvelt gyermekjáték, amely sajnálatos módon egyre ritkábban fordul elő az iskolai szünetek alatt. Logopédiai szakértőnk, Kákonyi Tímea, részletesen kifejti, hogy ez a játék milyen mértékben javítja a finommotorikus készségeket. Ezt mi fotókon és videón keresztül szemléltetjük, bemutatva, hogyan lehet profi szinten űzni ezt a tevékenységet.

Hirdetés
[ ]

A macskabölcső, vagyis a madzag átadó játék, egykoron nagy népszerűségnek örvendett gyermekjáték, amelyet mi is gyakran űztünk, különösen az iskolai szünetek idején. A játék eredete valószínűleg az angolszász területekről ered, bár sokan a kínai kultúrához kötik. Néprajztudósok ezt a kézjátékot az emberiség egyik legősibb szórakozási formájaként tartják számon.

A macskabölcső, vagyis a madzag átadó játék lényege egyszerű, ám annál fontosabb, hogy a mai gyerekek és unokák is megismerjék és élvezzék ezt a tevékenységet.

A játékhoz két résztvevő szükséges. Elkezdődik azzal, hogy az egyik játékos kifeszít egy zsinórt vagy madzagot a tenyerei között, létrehozva az alapkeresztet. Az ellenkező oldalon ülő játékos finoman módosítva átveszi a madzagot a saját ujjai közé, majd ismét az első játékos következik. A játékosok váltakozva alakítanak ki újabb és újabb formákat az ügyes kezükkel. A játék akkor ér véget, ha visszakerülünk a kezdeti állapothoz. Az egyes formáknak saját nevük van, mint például a "pók" vagy a "bölcső", amelyek az alakzatok formájára utalnak.

Kákonyi Tímea logopédus szakértő kiemeli, hogy mennyire előnyös lenne, ha a mai alsó tagozatos diákok is gyakran játszanának macskabölcsőt. A mi korosztályunk még jól ismeri ezt a játékot és sokat játszott vele, de sajnálatos módon egyre ritkábban fordul elő. Pedig ez a játék kiválóan fejleszti a kézügyességet, hiszen mindig kéznél van, és szinte bármikor elővehető: várakozás közben, utazáskor vagy esős napokon is tökéletes szórakozás. Fejleszti a csukló, a csippentő ujjak mozgását és a megfelelő izomtónust, mivel a kifeszített kötél feszessége és lazasága is fontos. Ráadásul jelentősen erősíti a társas kapcsolatokat is.

Macskabölcső 15 lépésben –  tipp

A cikknek még nincs vége, lapozz!
Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés