Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Fiúk-lányok, vélemény?
Létezik az,hogy valakinek két anyja van?
Mindenegyben Blog - 2019. szeptember 12. (csütörtök), 15:29

Létezik az,hogy valakinek két anyja van?

Hirdetés
Hirdetés
2019 szept 12

Franciaországban módosítani szeretnék a lombikprogramra vonatkozó törvényt.

Az eddigi szabályozás szerint a párok meddőségének orvoslása céljából van lehetőség csupán arra, hogy a művi megtermékenyítés folyamatában részt vegyenek. Ezért minden esetben igazolásokra volt szükség, hogy más úton nem lehet a párnak gyermeke.

Hirdetés
[ ]

A következő törvényi módosítás vitája folyik jelenleg: "Bármely pár, amelyet férfi és nő, vagy két nő vagy bármilyen nem házas nő alkot" hozzáférhet a lombikprogramhoz (PMA).

Jelenleg a francia parlament bizottságaiban folyik e törvénytervezet vitája, tegnap volt Nicole Belloubet igazságügyi miniszter meghallgatása. Az egyik kérdés, hogy egyedülálló nők hozzáférhetnek-e ahhoz, hogy anyává váljanak a művi megtermékenyítés útján, a másik kérdés a homoszexuális párok lehetősége arra, hogy saját gyermekük legyen.

Több jogi aggályt is felvetett néhány képviselő. Az egyik a szülés jogi értelmezése. Eddig az örökbefogadó szülőséget valamint a biológiai szülői jogokat és kötelezettségeket különböztették meg. Ebben az esetben azonban harmadik jogi kategória jönne létre, amikor szülőként fogadja el valaki a gyermeket, aki azonban biológiai értelemben mégiscsak adoptált gyermek. Kanadában 2007-ben volt egy örökösödési per, amikor a „sokszülőjűség” fogalmát használták, ugyanis több apa és több anya is mutatkozott a peres eljárás során. Többek között Guillaume Drago, a Család és Köztársaság Intézet  (Institut Famille et République) elnöke, ügyvéd és egyetemi tanár fejtette ki kritikai véleményét. Az egyenlőség és a felelősségvállalás alkotmányos elveinek sérelmét látják az új törvényben.

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés