MindenegybenBlog
Jó ha tudod! Okok, melyekért nem érdemes a szeméremszőrzet eltávolítani
A szeméremszőrzet eltávolítása ma már nem meglepő, mitöbb hozzá tartozik mindennapi tisztálkodásunkhoz. Rengeteg időt töltünk testszőrzeteink megszabadulásával, leggyakrabban az arc, hónalj, láb, szemöldök, ágyék körüli területek, férfiaknál sokszor a mellkas és a hát szőrzeteivel együtt. Szociológiai elméletek azt sugallják, hogy köze van a kulturális trendekhez. Valójában ez csak egy szokás, ami divattá vált, viszont több oka is van, hogy higiéniai szempontból nem javasolt.
Ezeket az okokat most eláruljuk.
- szeméremszőrzet feromonokat tartalmaz melynek nagy szerepe van a párválasztásban, csábításban, növelik vonzerőnket, szexuálisan stimulálják partnerünket.
- a leborotvált ágyékrészen, a mikrosérült területen, könnyebben alakulnak ki gyulladások, vírusos fertőzések és szemölcsök, melyek viszketéssel, kipirosodással járnak, bár ettől függetlenül ártalmatlanok.
- szőrtelenített területen a szőrtüszőkbe könnyebben juthatnak be a baktériumok pl. nem megfelelően szellőzött vagy műszálas alsónemű jó táptalaja lehet, elszaporodhatnak, tályogok, gombás fertőzések is kialakulhatnak, melyek antibiotikus kezelést igénylenek.
- a szeméremszőrzet illetve más testszőrzetünk is, segít szabályozni a testünk hőmérsékletét Eltávolításával kiküszöböljük a szervezet azon képességét, hogy saját magát hűtse. Minden szőrtüszőben faggyúmirigy van mely olajat tartalmaz, ennek párolgásával természetes módon hűti testünket és egyfajta védőmechanizmust lát el.
- a szőrtelenített területek ki vannak téve a feldörzsölődésnek, bőrirritációknak melyek égő érzéshez, sebekhez, fertőzésekhez vezethetnek.
Érdemes tehát végig gondolni melyik testrészünket milyen mértékben szőrtelenítsünk. Ahhoz milyen eszközt használjunk. A borotvát pl. a fogkeféhez hasonlóan sűrűn kell cserélni, megelőzve a baktériumok elszaporodását.
Ha a cikk tetszett és szeretnél az oldal fejlődéséhez, sikeréhez hozzájárulni, kérünk, ne felejtsd el megosztani családtagjaiddal, barátaiddal. Köszönjük.
2017-03-19 23:27:19 - Mindenegyben Blog