A család egy olyan különleges kapcsolat, ami nagyon közvetlen, és ami a legfontosabb, örökké tart. A vágy, hogy egy ideális családban éljünk, abszolút normális, de mit tehetünk, ha a körülöttünk lévő emberek messze nem tökéletesek?
A mérgező emberek
Mit tehet az ember, ha mérgező rokonai vannak? Hátat fordítson nekik? Vagy keressen kompromisszumot? Esetleg talán nem is ők, hanem te akadályozod őket a boldog életben?
„De hiszen ez az én édesanyám!” Vagy éppen az édesapám, testvérem, lányom, fiam, nagymamám… „Mert az én rokonom!”
Ezekkel a kifejezésekkel gyakorlatilag csak saját belső korlátokat állítunk, elpusztíthatatlan falakat építünk, melyek minket tesznek mentálisan feszültté és mérgezik meg az életünket. Már csak azért is, mert mi nem magunkra gondolunk elsőként, ha társas kapcsolatokról van szó.
A Bidista szerkesztősége most elárulja, hogyan ismerheted fel a zsarnokokat és veheted át az ilyen kellemetlen helyzetek feletti irányítást. Ezen cikk végén pedig egy olyan, a pszichológusok által kifejlesztett utasítássorozatot olvashatsz, aminek segítségével az ilyen mérgező emberekkel is sikeresen kommunikálhatsz!
Különösen veszélyes a rokonok „mérge”, ezért, annak érdekében, hogy ezen emocionális mérgező hatás alól szabadulhassunk, haladéktalanul meg kell szüntetni az ilyen kötelékeket.
Annak megértéséhez, jobban mondva megállapításához, hogy egy személy mérgező-e, elemezzed a következő helyzeteket:
Az úgynevezett mérgező emberek jellegzetességei
1. Visszaél a bizalmaddal
Jellemző az ilyen emberekre, hogy ma még vigasztal, de másnap már nyilvánosan kinevet téged. Úgy tünteti fel magát a szemedben, mint akinek nem közömbös az életed, és mint aki őszintén segíteni akar. De valójában egyáltalán nem érdekli az életed. Az, hogy meghallgat, illetve veled együtt sajnálkozik, különös technikája annak, hogy irányítást szerezzen feletted, de csak abból a célból, hogy aztán más, neki sokkal jelentősebb emberek előtt fényesítse magát azzal, hogy érdekes és bizalmas történeteket mondhat el valaki más életéről.
Ezekkel az emberekkel nagyon óvatosan kell beszélni, jobb semmilyen témába sem belemenni, maximum az időjárást megvitatni. Nagyon könnyű rajtaveszni a manipulátor csaliján, ezért próbálj meg óvatosabbnak lenni a válaszaidban, illetve igyekezz előbb kérdezni, mint ő.
2. A minden(ki)ben csak a hasznot leső típus
Az ilyen rokonokat már messziről megismerhetjük. Ők azok, akik úgy tűnnek el fél évre, mintha a föld nyelte volna el őket, hogy aztán a legváratlanabb helyen és időben tűnjenek újra fel, természetesen csakis akkor, amikor szükségük van ránk. Teljesen mindegy, hogy mi az a „szükség”, ami miatt újra megjelennek az életünkben. Legyen szó pénzről, segítségről, támogatásról vagy csak vigasztalásról, miután megkapták, az ilyen emberek ismét kámforként tűnnek majd el.
Tipikus jelenség náluk, hogy amikor nagy ritkán neked lenne szükséged az ő segítségükre, az ilyen rokonok rögtön millió okot, kifogást fognak találni, miért nem „tudnak” segíteni neked.