Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Fiúk-lányok, vélemény?
Így kapcsold a hormonjaidat fogyókúrás módba és olvaszd le a zsírt!
Mindenegyben Blog - 2017. március 29. (szerda)

Így kapcsold a hormonjaidat fogyókúrás módba és olvaszd le a zsírt!

Hirdetés
Hirdetés
2017 már 29
igy-kapcsold-a-hormonjaidat-fogyokuras-modba-es-olvaszd-le-a-zsirt-500x263
 

Mindenki ismeri a hormon szót, de annak a pontos jelentésével már kevesebben vannak tisztában.

A hormonok kémiai üzenetközvetítők, melyek szabályoznak valamennyi testi funkciót. Bizonyára hallottál már a tesztoszteronról és az ösztrogénről, a két fő nemi hormonról, de lehet, hogy nem tudod, hogy több mint egy tucat hormon működik a szervezetben, melyek szabályoznak mindent, a stressztől a testhőmérsékletig.

Hirdetés
[ ]

Ha megértjük, hogyan működnek a hormonok és hogyan javíthatjuk működésüket, egész szervezetünkre nagy hatással lehetünk. Sokféle hormon van, pl. létezik olyan, amelyik szabályozza az éhséget vagy éppen a fogyást. Hormon az inzulin, a leptin és a kortizol is.

Tudtad, hogy bizonyos szokásokkal rávehetjük a hormonokat, hogy szabályozzák az éhséget és fogyást?

 
Hirdetés

Az inzulinról legtöbben a cukorbetegség kapcsán hallottak. Ez azért van, mert az inzulin határozza meg, hogy a vércukrot a szervezet azonnal energiaként használja fel vagy elraktározza zsírként. Amit eszel és ahogyan eszed, nagy hatással van az inzulin szintedre. Ha túl sok szénhidrátot fogyasztasz, annyi inzulin termelődik, amennyit a sejtek már nem tudnak felszívni, ekkor a máj az összeset zsírrá alakítja. Hogy szabályozhasd az inzulin szintet, egyél kis adag zöldségeket, sovány húst és magas rosttartalmú gabonát 2-3 óránként. Fontos, hogy kerüld a fehér kenyeret, a fehér cukrot, a fehér tésztát és az erősen feldolgozott ételeket.

A kortizol stresszhormon, ami hatással van a vércukorra, szabályozza az anyagcserét, valamint a só és víz egyensúlyt. Ha stresszesek vagyunk, a kortizol a zsír létfontosságú szervek körüli tárolására ösztönzi a szervezetet. Ez a folyamat a vérzsír szintjének veszélyes megemelkedéséhez vezethet, ami aztán megnöveli a koleszterin és az inzulin szintjét is. Hogy szabályozd az inzulin szinted, ebédszünetben tégy egy sétát, egyél lassan, csökkentsd a koffein fogyasztásodat és aludj legalább 7 órát.

A leptin az éhség hormonja, mely közvetlenül kapcsolódik a testzsírhoz és az elhízáshoz. Ezt a hormont a zsírsejtek választják ki és hatással van arra, hogy a szervezetnek mennyi ételre lesz szüksége a jóllakottsághoz. Hogy szinten tartsuk a leptint, kerüljük a cukrot és feldolgozott ételeket, pihenjünk éjszaka és végezzünk magas intenzitású interval edzéseket.

Ha 2-3 óránként együnk kis adat ételeket, melyek főként zöldségeket, sovány fehérjéket, egészséges zsírokat tartalmaznak, ha 7-9 órát alszunk, kerüljük a cukros és feldolgozott ételeket, szabályozhatjuk a súlygyarapodásért és az éhségért felelős hormonokat. Ez a titok, amivel a fogyás valóban működik! Mire vársz még? Kezdd el még ma!

Forrás:  ketkes.com

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés