3. A hagyma héja
A hagyma nem csak a főzéshez elengedhetetlen. A hagyma héja egyben kiváló növénytrágyaként is szolgál. A tápanyagellátáson kívül ráadásul a hagymahéjból készült öntözőlé olyan anyagokat is tartalmaz, amelyek megsemmisítik a kártékony mikroflórát.
A hagymahéjból készült főzet pedig segít a tetvek, atkák és rojtosszárnyúak elpusztításában. Ennek elkészítéséhez egy liter szárított hagymahéj és két liter meleg víz szükséges. A vízbe tegyük bele a hagymahéjat, forraljuk fel, majd fedő alatt hagyjuk állni két napig. Ezután a rovarirtó szer készen áll a felhasználásra.
4. Élesztő
Élesztőből kiváló növénystimuláló szert készíthetünk, amely kiválóan alkalmas a növények tápanyaggal való ellátására. Az élesztő sok B-vitamint, nyomelemet és tápanyagot tartalmaz, továbbá kedvező hatással van a növény növekedésére, egészen pontosan hozzájárul azok sejtjeinek osztódásához.
Miután az élesztő a talajba kerül, az ott élő mikroorganizmusok aktivitása megnövekszik, és elindul a szén-dioxid felszabadulása. Az élesztős trágyázás legegyszerűbb módja az, hogy feloldunk egy átlagos kiszerelésű élesztőt 5 liter meleg vízben. Az így kapott oldatot kizárólag akkor használjuk, ha már kihűlt! Az élesztős trágyázást különösen a gólyaorr és a petúnia szereti.
5. Tojáshéj
A tojáshéjat szinte mindenki egyből a szemetesbe dobja, pedig kiváló trágyaként szolgálhat! A tojáshéj gazdag kalciumban. A kalcium semlegesíti a talaj savasságát. Ezért a talaj savasságát növelő, ásványokban gazdag trágyázás alkalmazása esetén sokan alkalmaznak tojáshéjat, hogy a talajsavasságot ezzel semlegesítsék.
HirdetésA nyers tojások héját jól mossuk meg, szárítsuk le majd őröljük meg. Csak ezután adjuk a talajhoz, Mivel a tojáshéj nagyon lassan bomlik le, ezért nagyon körültekintően járjunk el, csak módjával adagoljuk a talajhoz.