Az öko-tisztítástól a személyes higiénéig, a szódabikarbóna egy igazi kis multifunkciós szer. A környezetbarát tisztítószerek és a bio szépségápoló termékek költségesek, nem beszélve arról, hogy eldobható csomagolásban kerülnek piacra.
Legközelebb hajmosáshoz, folteltávolításhoz vagy edénysúroláshoz kapd elő a jó öreg szódabikarbónás dobozt! Ugyanis a főzésen kívül még jó néhány, nem épp megszokott úton is hasznosíthatod, mint például a szőnyegek szagtalanítására vagy épp fogmosásra. Íme még néhány ötlet, köztük az is, hogy miért alkalmazzuk felmosáshoz!
A festett bútorok, sőt még a fal is jól viseli, ha a foltokat nedves, szódabikarbónás szivaccsal dörgölöd át könnyedén. Nem tesz kárt ugyanis a felületben, megőrzi a színeket, ugyanakkor leszedi még a zsírkréták nyomait is. Tisztítás után elegendő áttörölnöd a területet egy tiszta, száraz ruhával.
Áztasd 1 órára szódabikarbónás vízbe a használt mosogatószivacsot. Ehhez 4 evőkanál szódabikarbónát oldj fel 1 liter meleg vízben. Az áztatás kiválóan fertőtleníti a használt szivacsot, de ha még ennél is biztosabbra akarsz menni, akkor használd a mikrós trükköt.
Nem kívánt karcolások nélkül szabadulhatsz meg a makacs piszoktól a padlón, ha 1 csésze szódabikarbónát keversz el a meleg felmosóvízben. Ez a módszer úgy távolítja el a szennyeződést, hogy egyúttal megkíméli a parketta viaszát és a csempe fényességét. A különösen ragaszkodó foltokat alaposabban át is dörzsölheted egy rongy segítségével, majd tiszta vízzel töröld át a felület öblítésképpen.
Amiről még senki nem beszélt neked: ez történik, ha megiszod a szódabikarbónás vizet!
a szódabikarbóna lúgosítja a szervezetet, ami kiegyensúlyozott pH-értéket eredményez. A savasság ugyan megkönnyíti az emésztést, azonban egy lúgosabb pH egészségesebbnek tekinthető, mivel a legtöbb degeneratív betegség savas környezetben fejlődik.
a vesék érzékenyek a savas vizeletre, különösen akkor, ha már a vesekövek is kialakultak. Ha szódabikarbónát iszunk, az karbantartja a veséket, így nehezebben alakul ki a vesekő.
a lúgos szódabikarbóna semlegesíti a savat, és ha gyomor reflux-al küzdünk nagyon is ajánlott a fogyasztása.
a szódabikarbónának antiszeptikus hatása van, elpusztítja a parazitákat, gombákat, és penészölő. Kiváló száj- és torokfertőtlenítő, megfázás, nátha esetén javasolt a szódabikarbónával való gargarizálás.
köszvény esetén megnövekszik a vér húgysavtartalma és húgysavas sók rakódnak le a különböző szövetekben, elsősorban az ízületekben. Mivel a szódabikarbóna egyensúlyban tartja a szervezet pH-értékét, egyes szakemberek javasolják a fogyasztását.
[LAPOZAS]
ha vízzel vesszük be a szódabikarbónát, az kezeli a húgyúti fertőzéseket, mivel csökkenti a vizelet savasságát.
korábban az izomszövetben felszaporodó, majd a véráramba bekerülő tejsavat tették felelőssé az izomláz kialakulásáért. Ugyanis a nagy intenzitású edzés során az izomzat nem kap elég vért és elegendő oxigént sem, így anaerob úton kénytelen energiához jutni. A legújabb kutatások ugyan igyekeznek árnyalni ezt, ám amíg egyértelmű eredményre nem jutnak, addig ezt is érvényesnek kell tekintenünk. A szódabikarbóna savsemlegesítő hatása ez esetben is érvényesül, ezért testedzés közben, vagy rögtön utána vízzel vegyünk be szódát.
Beigazolódott, hogy a szódabikarbóna 36 órán belül megszünteti a megfázás tüneteit. Az első nap hat adag szódabikarbónát vegyünk be, az adagokat jó nagy pohár vízben oldjuk fel, és kétóránként igyuk. A második nap négy, az harmadik nap pedig két adagot vegyünk be, reggel és este.
Mivel nagyon gazdag nátriumban, nem javasolt azoknak, akik sómentes diétát követnek, ödémában, májbetegségben, vesebetegségben, vagy magas vérnyomásban szenvednek. Állapotos, szoptatós kismamáknak sem javasolt a fogyasztása, kizárólag akkor, ha az orvos előírja. Ugyanakkor nem javasolt huzamosabb ideig rendszeresen nagy adag szódabikarbónát inni.
Szerző: tudasfaja.com