Tudtad, hogy a magyar nyelv egyedülálló a világ nyelvei között? És azt is, hogy közhiedelemmel ellentétben nem a világ legnehezebb nyelve, de a legnehezebbek között van? Skóciában talált rúnakövekből pedig egyes történészek arra következtetnek, hogy elődeink már jóval Kolumbusz előtt körülnézhettek a kontinensen. 6 érdekes tény a magyar nyelvről!
A magyar nyelv rendkívüli, és csodálatos. A világ egyik legnehezebb nyelvét beszéled, és nap, mint nap használod. A nyelvünk annyira nehéz, hogy benne van az első néhányban. Íme, 6 érdekes tény, melyet nem tudtál a magyar nyelvről!
Kolumbuszt is beelőzhettük
Nemrégiben különleges elméletek születtek rólunk, magyarokról, és a Magyra nyelv előzményeiről. Az Új-Skóciában talált rúnakövekben egyes kutatók szerint már felfedezhetőek a magyar nyelv előzményei.
Ebből sokan arra következtetnek, hogy már jóval Kolumbusz előtt jelen lehettek őseink a kontinensen. Persze ez az elmélet nem elfogadott, de egyre több bizonyítékot találnak rá a skót kutatók.
A világ legnehezebb nyelvei között van
A közhiedelemmel ellentétben nem a magyar a világ legnehezebb nyelve, de ne aggódj, a világelsők között van. Egyes listák szerint a 3. legnehezebb nyelv, míg más, szigorúbb összefoglalók szerint a hetedik legnehezebben tanulható nyelv.
A lista szerint a legnehezebb idegen nyelv a japán, melyhez közel 2200 iskolai óra kell, hogy normálisan megtanuljuk. Más karakterek, háromfajta írásmód, számrendszer kétféle kiejtéssel. Rendkívül nehéz nyelvnek számít még a koreai, arab, észt, és a finn is.
Többen használják anyanyelvi szinten, mint az ország lakossága
Hazánk lakossága közel 10 millió, illetve annál valamivel kevesebb, de azt tudtad, hogy legalább 13 millióan beszélik a nyelvet folyékonyan, azaz anyanyelvi szinten?
A plusz 3 millió a különböző országokban élő magyarok számából ered, és olyan külföldiektől, akik anyanyelvi szinten megtanulták nyelvünket.
Óriási tömörítő sajátossága van
A magyar nyelvnek rendelkezik egy igen nagy tömörítő képességgel. Ez azt jelenti, hogy képesek vagyunk jóval kevesebb szóval is megfogalmazni hosszú mondatokat. Sőt, akár szavakkal is tudunk egyes kifejezéseket, érzéseket helyettesíteni.